Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kompozycja karty alkoholi

2012-02-28

Właściwe ułożenie karty menu, a w niej części związanej z serwowanymi alkoholami, jest niezmiernie ważne. Można śmiało stwierdzić, że od tego często w dużej mierze zależy sukces każdej restauracji, pubu czy klubu nocnego. Jak zatem powinna wyglądać właściwie ułożona karta menu alkoholowego?

 
Tworząc kartę menu alkoholowego należy wziąć pod uwagę kilka powiązanych ze sobą czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj oraz charakterystyka lokalu: czy jest to restauracja, bar restauracyjny, klub nocny czy np. lobby – bar w hotelu. W restauracji większy nacisk kładzie się na serwowanie win czy drinków aperitifowych, które podawane są przed i w trakcie posiłku, w klubie nocnym natomiast, gdzie barmani mają najczęściej dużo pracy, na nieskomplikowane drinki typu fancy. Dlatego też w każdym z tych miejsc powinna być przygotowana inna karta menu. Niektóre alkohole w restauracji mogą pozostawać nieużywane, powodując niepotrzebne straty finansowe, podczas gdy w barze nocnym ta sama butelka alkoholu może zostać sprzedana w ciągu jednej...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności