Tłuszcz w gastronomii
 
 Tłuszcz w gastronomii

Oliwa jest częścią cywilizacji europejskiej i nie ma co do tego wątpliwości. Ludzie z czasem wpadli na pomysł tłoczenia oleju także z owoców innych drzew czy roślin. Czyż można sobie wyobrazić malarstwo olejne bez nośników pigmentów w postaci olejów? Ulubioną miksturą Leonarda da Vinci był olej z orzechów włoskich. Wielu malarzy wybierało olej lniany czy makowy. Olej orzechowy cudnie utrwala wyroby z drewna, Stradivarius używał go do gruntowania swoich skrzypiec. Nie zapominajmy też o maśle, które jest prawdziwym fundamentem kuchni francuskiej. Zatem tłuszcze. Czasem demonizowane, ale też niezwykle potrzebne, bo bez nich nie ma gotowania. Rozmawiamy o tym z Justyną Bylinowską.Justyna Bylinowska to założycielka i redaktor naczelna największego portalu dla dietetyków w Polsce Dietetycy.org.pl. Obroniła tytuł doktora nauk z zakresu technologii żywności i żywienia w warszawskiej SGGW. Zawodowo związana z dydaktyką przedmiotów z zakresu żywienia na uczelniach wyższych. Pasjonatka gotowania. Chętnie podgląda pracę kucharzy i fascynuje ją gra smaków i zapachów. 

rst 05 160890 458040

Po co nam...


Restauracja 5/2021, PRODUKTY I SMAKOŁYKI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail