Społeczność oceni potencjał spółek. Bizroast #2 już 28 października
 
 Społeczność oceni potencjał spółek. Bizroast #2 już 28 października

2021-10-20

28 października trzy innowacyjne spółki zmierzą się z pytaniami ekspertów z branży i inwestorów, by sprawdzić, czy są gotowe na crowdinvesting.

bizroast2

Smaczny i zdrowy zamiennik mięsa, robot rozwiązujący problemy właścicieli barów czy restauracji, kraftowy alkohol powstający z chleba uratowanego przed wyrzuceniem – trzy firmy, Nielone, Poley Me i Rebread będą prezentować swoje plany rozwoju przed społecznością inwestorów. To kolejna edycja organizowanego przez Crowdway programu Bizroast.

Już 28 października w Venture Cafe Warsaw przy Chmielnej 73 w Warszawie będzie można na żywo porozmawiać z przedstawicielami spółek, posłuchać dodatkowych debat m.in. na temat inwestowania czy przyszłości branży spożywczej. W ramach spotkania “Next Generation Food & Drinks” o godz. 18:15 odbędzie się także Bizroast, czyli grillowanie spółek. Forma wydarzenia jest hybrydowa: można pojawić się na miejscu (wstęp wolny) lub oglądać transmisję na żywo w mediach społecznościowych.

Bizroast to okazja dla młodych spółek z potencjałem na otrzymanie pytań i opinii od przyszłych i obecnych klientów, ale także inwestorów. Inicjatywa ma za zadanie umożliwić dialog pomiędzy inwestorami, a startupami, które być może w przyszłości zdecydują się na pozyskanie finansowania poprzez crowdfunding udziałowy – mówi Marcel Rowiński, prezes zarządu Crowdway.

Ta edycja będzie poświęcona projektom z branży food i foodtech, które globalnie często pozyskują finansowanie społecznościowe na drodze rozwoju. Mam nadzieje, że spółki wypadną dobrze przez szeroką społecznością i obronią swoje modele biznesowe – tłumaczy Tomasz Kowcun, członek zarządu Crowdway.

Każda ze spółek będzie miała 8 minut na prezentację – następnie odpowie na pytania ekspertów rynku inwestycyjnego, branżowych, doświadczonych przedsiębiorców czy przedstawicieli funduszy VC. Spółka ma na odpowiedź maksymalnie 90 sekund. Potem rusza runda pytań od publiczności, tej na żywo i oglądającej transmisję online. Wszyscy chętni mogą otrzymać mailowo prezentacje, wystarczy zostawić adres e-mail na stronie: crowdway.pl/bizroast.

W drugiej edycji Bizroast na ruszt trafią:

Nielone.pl

Nielone to smaczny, w 100% roślinny produkt, który zastąpi mięso mielone w tradycyjnych daniach. Celem spółki jest zaspokajanie potrzeb żywieniowych i smakowych, z pominięciem zwierząt i zmniejszaniem wpływu na środowisko. Forma mielonego pozwala na szerokie pole do popisu w kuchni, ponieważ mielone jest podstawą bardzo wielu dań. Marka działa od ponad roku, a jej produkty można kupić w sklepach w różnych miastach Polski lub online.

Poley.me

Polski robo-barman, który jest pierwszym autonomicznym rozwiązaniem proponującym autorskie koktajle na podstawie sztucznej inteligencji. Może zaproponować koktajl z menu lub własną propozycję na bazie preferencji klienta. Robot jest w stanie przygotować aż 120 koktajli na godzinę. Jest w stanie ocenić wiek klienta i stwierdzić, czy jest pełnoletni. Dzięki Poley.me, czyli automatyzacji obsługi klientów firmy będą mogły zwiększyć obroty o 10%.

Rebread

Startup z Krakowa, który chce zapobiegać marnowaniu czerstwego pieczywa i produkuje z niego okowitę. Pomysł zrodził się przy okazji innego biznesu prowadzonego przez założycieli Rebread, piekarni rzemieślniczej Handelek. Obecnie czerstwe pieczywo jest odbierane z wielu różnych piekarni, a spółka cały czas aktywnie działa w poszukiwaniu nowych możliwości wykorzystania go jako surowca do tworzenia kolejnych produktów.

Program poprowadzi Michał Stanek, prezes QValue, największego niezależnego kapitałowo podmiotu działającego na rynku pośrednictwa finansowego, oraz trener i wykładowca, specjalizujący się w tematyce finansowej.

Partnerami konferencji są m.in. Foodtech.ac i Venture Cafe Warsaw. Inwestorzy podczas wydarzenia będą mogli porozmawiać bezpośrednio ze spółkami, a oglądający transmisję mogą zadawać pytania w komentarzach. Zainteresowani otrzymają wgląd w prezentacje spółek przed wydarzeniem, widzowie dostaną do wypełnienia ankietę oceniającą potencjał spółek.

Szczegóły na stronie crowdway.pl/bizroast

fot. materiał prasowy

 

Katarzyna Jeznach, +48 509 790 356

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail