Michał Pezda- nowy szef restauracji Zakopiańska
 
 Michał Pezda- nowy szef restauracji Zakopiańska

2021-11-03

Jak podaje na swojej stronie restauracja Zakopiańska w Zakopanem, nowym szefem kuchni restauracji jest Michał Pezda.  Poprzednio kierował kuchnią Restauracji Aruana w Hotelu Narvil.

249262311 2974496126132452 4455125197827773982 n

Szef Michał Pezda jest pasjonatem idei slow food. Pochodzi ze Śląska, z Czańca. Gotuje od 15 roku życia. Pierwsze kroki w kuchni stawiał pod okiem Mamy. To właśnie z rodzinnego domu wyniósł zamiłowanie do smaków, szacunek do zawodu, produktu, regionalnych, tradycyjnych potraw i umiłowanie kuchni polskiej. Doświadczenia zdobywał na południu Polski. Swój kunszt i techniki kulinarne doskonalił w roli Sous Chefa u Sebastiana Olmy. Odbył staż w gwiazdkowej restauracji City Social i do Corrigan’s Mayfair w Londynie. Pełnił rolę Szefa Kuchni w hotelu Natura Mazur.

Jego kuchnia to  wariacja na temat tradycyjnych receptur związanych z regionem, a co za tym idzie z produktem dostarczanym przez selekcjonowanych, lokalnych dostawców.

Restauracja Zakopiańska istnieje od 7 lat.  Oferuje autentyczną kuchnię regionu a wszystko to w wyjątkowym wnętrzu - restauracja mieści się w ponad stuletniej willi zaprojektowanej przez Witkiewicza.

-Mój tata zawsze powtarzał, że ludzie przyjeżdżali tutaj dlatego, że Zakopiańczyków cechowała gościnność. Pokazywali prawdziwe oblicze Tatr w uczciwy, najprostszy z możliwych sposobów – nie oszukiwali, zawsze byli sobą. I dlatego Podhale było regionem, gdzie każdy czuł się dobrze, komfortowo. Chciałbym, żeby te czasy wróciły. Dlatego nigdy nie podamy w Zakopiańskiej czegoś, co nam by nie smakowało i za co nie bylibyśmy odpowiedzialni.- wyjaśnia Tomek Gut, właściciel Zakopiańskiej 

fot. materiał prasowy 

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail