Belvedere Gourmet Group: Wigilia i Święta – jak przygotować atrakcyjną ofertę w restauracji?
 


 
Belvedere Gourmet Group: Wigilia i Święta – jak przygotować atrakcyjną ofertę w restauracji?

Boże Narodzenie odgrywa ogromną rolę w kulturze polskiej i jest szczególnie celebrowane. Jest to czas spotkań z rodziną w atmosferze radości i szczodrości, a wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku.

rst 06 145584 746707

 Te wyjątkowe święta wymagają odpowiedniej oprawy kulinarnej. Z badań wynika, że Polacy spędzają około 10 godzin przy świątecznym stole, na którym nie może zabraknąć tradycyjnych potraw. Wśród nich niezmiennie królują tradycyjny barszcz czerwony z uszkami, pierogi w różnych odsłonach smakowych, ryba po grecku, smażony karp, groch z kapustą; a na słodko – kutia i makowiec. 

Czy da się połączyć tradycję z najnowszymi trendami kulinarnymi?

Chociaż nie jest to łatwe zadanie, jest ono na co dzień z powodzeniem realizowane przez liderów rynku gastronomicznego w Polsce. Biorąc pod uwagę różnorodność kuchni, jej lokalność oraz tak ważną w obecnych czasach ekologię, wśród amatorów wysublimowanej kuchni w Polsce coraz częściej, również w święta, obserwowana jest chęć do korzystania z ghost kitchen, czyli możliwości przenoszenia wrażeń smakowych oferowanych przez restaurację fine dining do domu. Na ten swoisty trend rynkowy najlepiej odpowiadają firmy świadczące usługi gastronomiczne klasy premium, które dostarczają klientom niezapomnianych wrażeń kulinarnych. Z łatwością w ten schemat wpisuje się Belvedere Gourmet Group. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak znana warszawska restauracja Belvedere z kuchnią fine dining, Belvedere Catering by Design – catering eventowy premium oraz, od lutego 2021 r., Mój Prywatny Kucharz, który jako jeden z niewielu w Polsce oferuje odbiorcom posiłki jakości restauracyjnej w formie cateringu dietetycznego. Za ich sukcesem stoją szefowie kuchni i dietetycy potrafiący wyczarować dania, które nie tylko wyjątkowo smakują, ale także są spektaklem wizualnym. 

Tradycja i nowoczesność

Zlokalizowana w Łazienkach Królewskich, mieszcząca się w budynku o ponad 150-letniej historii – Nowej Oranżerii – od 1991 r. działa restauracja Belvedere, wyróżniona przez Michelin Guide trzema czerwonymi sztućcami. Jest to ulubione miejsce spotkań i celebracji lokalnej społeczności, a dla turystów obowiązkowy punkt na mapie Warszawy, zapewniający autentyczne doświadczenia kulinarne. Bywali w niej tak znamienici goście jak Barack Obama, królowa Hiszpanii Zofia, Hillary Clinton, Jacques Chirac, Mick Jagger, Bruce Springsteen czy Chris de Burgh. Piękne parkowe otoczenie i unikatowy design wnętrza, zaprojektowanego w 2014...


Restauracja 6/2021, PRODUKTY I SMAKOŁYKI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail