Winny szok
 


 
Winny szok

Eduardo Brethauer jest Chilijczykiem/Włochem i jednym z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych piór w świecie wina. Dziennikarz, autor licznych publikacji, w tym „Vinos con Cuento”, juror konkursów winiarskich na pięciu kontynentach oraz entuzjastyczny szef kuchni amator. Dziś żyje szczęśliwie w Polsce.

rst 06 169973 842031

Od mojej pierwszej wizyty w Polsce minęła więcej niż dekada. A w Wiśle upłynęło dużo wody. Kraj te kilkanaście lat temu był, w moim odczuciu, bardziej szary, głęboko martyrologiczny, bardziej zamknięty. Nie było aż tylu kawiarni. Nie wspominając o wine barach czy ogródkach restauracji. Kultura wina właściwie nie istniała. Ile razy musiałem delektować się zupą barszcz i ruskimi pierogami z parującą filiżanką herbaty? Co najwyżej, gdy słońce zachodziło (wcześnie, zawsze za wcześnie), na stół wpadały kieliszki wódki, które ożywiały wieczory, by zakończyć to wszystko w chmurze romantyzmu, która spowija Polaków. Dziś, po ponad dwóch latach życia w Warszawie, obraz widzę kompletnie inny. Nie tylko ożywiła się produkcja lokalnych win (dziś ponad 600 hektarów uprawia się z północy na południe), ale życie codzienne, przynajmniej w dużych miastach, jest bardziej kolorowe, różnorodne i świąteczne. Od czwartków (nowych piątków) prawie niemożliwe jest znalezienie stolika o zachodzie słońca. Na tarasach kawiarni i restauracji nie da się wcisnąć szpilki.

W soboty i niedziele w...


Restauracja 6/2021, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail