Zielona Góra świętując Dzień Młodego Wina dołącza do Pogromców Marnowania Jedzenia
 

 


Zielona Góra świętując Dzień Młodego Wina dołącza do Pogromców Marnowania Jedzenia

2021-11-22

Od dziś mieszkańcy Zielonej Góry stali się częścią społeczności Pogromców Marnowania Jedzeniadzięki Too Good To Go! W aplikacji dostępne są już pyszne paczki-niespodzianki z zielonogórskich restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni, które oferują restauratorzy na skutek wystąpienia nadwyżek. A to wszystko po to, by uratować posiłki, których nie udało się sprzedać danego dnia. Każdy może walczyć z marnowaniem żywności i upolować wartościową paczkę w przystępnej cenie.

Zrzut ekranu 2021 11 22 o 17.22.51

 

Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go, znalazły się: Grape Town Hotel, Wino i Grano restauracja, Hades - pub&bar, Chatka Małgorzatki, Lunch Bistro, Cafe Kratka, Trzy  Strofki, Indian Spices, Fit Cake Zielona Góra Makowa, Zdrowie na widelcu, Bazylia i Tymianek,  Pizzeria Artystyczna, ForRest Hotel & Restaurant, Charlotta Cafe, Catering Palce Lizać, Chinkalnia restauracja gruzińska, Chicken & Kebab, American Pizza Express, Frytki Belgijskie Zielona Góra, Browar i Restauracja Haust Zielona Góra, Cukier Projekt, Cosmos Greek Food & Coffee, KARMEL kawiarnia - cukiernia, Amon Delikatesy, Zdrowy Bochen, JURAS żywność ekologiczna, Zielono Nam - delikatesy ekologiczne.

Długo wyczekiwana, rewolucyjna aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia wreszcie oficjalnie wystartowała w Zielonej Górze. W regionie działa już Too Good To Go, dające szansę na uratowanie wielu smacznych posiłków. Od kilku lat mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z jadłodzielni dzieląc się nadwyżkami. Idea niemarnowania spotkała się z tak dużym entuzjazmem, że wciąż poszukiwane są nowe lokalizacje, gdzie zostaną umieszczone lodówki społeczne. Od teraz mieszkańcy miasta zyskali kolejną możliwość, a restauratorzy okazję, aby zapoznać szersze grono klientów ze swoją ofertą. Too Good To Go to narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi lokalami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Aplikacja pomaga nie tylko zagospodarować nadwyżkę jedzenia, ale również wspiera branżę gastronomiczną, aby ograniczać straty i zyskać nowych klientów.

 Zielona Góra dołącza do Too Good To Go! Od dzisiaj grono Pogromców Marnowania Jedzenia powiększa się o mieszkańców miasta. Jestem pewna, że zrobimy wiele dobrego dla idei niemarnowania żywności i wspólnie uratujemy tony pysznego jedzenia. - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Gotowanie to nasza pasja – mówi Wojciech Wójcik, Szef kuchni restauracji Wino i Grono. – Pasja, która jest odpowiedzialna. Nie mamy jednolitego menu, które króluje przez cały rok. Tworzymy je w zgodzie z naturą i porami roku. Na jesień popularne są wszelkiego rodzaju kiszonki, kompoty i inne przetwory. Naturalne składniki zamykamy w naszych recepturach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, by cieszyły nas swoim smakiem i aromatem na dłużej. Gotujemy na bieżąco, ale zawsze coś zostanie. Dlatego cieszymy się ze współpracy z Too Good To Go. Dzięki temu potrawy, których z przyczyn oczywistych nie zamrozimy i nie odgrzejemy dnia następnego, mają szansę trafić w dobre ręce. 

Zielona Góra to już kolejne miasto na mapie Polski, gdzie można uratować przepyszne posiłki. Z Too Good To Go można również korzystać w Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Białymstoku, Opolu, Olsztynie, Elblągu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku – Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Poznaniu.

Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w Polsce w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności w całym łańcuchu, z czego aż 92 kg w polskich domach - czyli zawrotne 60%. Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody i energii. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO₂. Aż 8%-10% globalnej emisji gazów cieplarnianych ma swoje źródło w zmarnowanym jedzeniu.

Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2. W ciągu dwuletniej działalności użytkownicy aplikacji uratowali ponad 2 000 000 posiłków, nie marnując tym samym 5000 ton CO2e. To tyle ile wyemitowałby samolot, wykonując 4500 lotów z Warszawy do Nowego Jorku.

Aby dołączyć swój biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę: https://toogoodtogo.pl/pl/business

fot. materiał prasowy

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail