Najnowszy numer ¨Restauracji¨- dodatek specjalny "WINO W RESTAURACJI"
 

 


Najnowszy numer ¨Restauracji¨- dodatek specjalny "WINO W RESTAURACJI"

2021-11-23

W najnowszym numerze "Restauracji" przygotowaliśmy specjalny dodatek „Wina w restauracji”. Zaprosiliśmy ekspertów winiarskich do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 IMG 6255

 

Wina niemieckie- doskonały kompan polskiej kuchni to rozmowa z Anną Gmurczyk z Niemieckiego Instytutu Wina. Rozmawiamy o tym jak zmieniał się rynek win w Polsce przez ostatnie dwie dekady. Za co Polacy kochają rieslinga?

 Wojciech Starzycki, sommelier i tegoroczny zwycięzca III Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów oraz współzałożyciel www.winokat.pl  wyjaśnia kim jest sommelier? Na czym polega specyfika tego zawodu? Jak ważna jest obecność sommeliera w restauracji a przynajmniej jego rada przy budowaniu karty win i szkoleniu personelu z serwisu wina gościom.

Czy nadszedł już czas na drogie wina w karcie? - pyta Witosław Stępień Senior PR manager Domu Wina, autor licznych publikacji winiarskich. Jak polski gość reaguje na alkohole premium? Czy wino z najwyższej półki oznacza zakup butelki czy sprzedaż wina na kieliszki w restauracji? Jak restaurator może zyskać na posiadaniu w swojej karcie win premium?

Beata Gawęda, Założycielka firmy Vini e Affini, importer win, prezydent Worldwide Sommelier Assosiation, właścicielka agencji marketingowej Taste Italy, współzałożycielka Ferment Group zrzeszającej pięć niezwykłych konceptów kulinarnych w Warszawie w tym Kieliszki na Próżnej w tekście „Jeden kieliszek za wszystkich…” dzieli się swoim doświadczeniem z perspektywy tak importera jak i restauratora i opowiada o tym jak budować kartę win.

Radosław Froń, prawnik oraz założyciel i autor strony www.paragrafwkieliszku.pl w tekście „Cicha rewolucja” opowiada o tym jak ewoluowało polskie winiarstwo przez ostatnie lata. Jakie są polskie wina? Co przyniesie przyszłość?

O tym co słychać w polskim winiarstwie i skąd pochodzą polskie wina mówi także Mariusz Kapczyński dziennikarz i krytyk winiarski, redaktor serwisu Vinisfera.pl

 Eduardo Brethuauer, chilijski dziennikarz winiarski i autor książki „Vinos con Cuento” oraz autor strony www.brethauer.cl mieszkający w Polsce dzieli się swoją refleksją jak z jego perspektywy zmienił się rynek wina oraz obecność wina w  gastronomii na przestrzeni ostatniej dekady.

 Zaś nasi stali kolumniści piszą o:

Wojciech Giebuta autor książki „Kuchnia i wino. O sztuce łączenia win z potrawami” przekonuje nas, że musiaki, czyli wina musujące pijemy nie tylko przy specjalnych okazjach ale łączymy je również z jedzeniem.

Michał Bardel, redaktor naczelny Czasu Wina oraz Małgorzata Sułek z Konrad Wina Wybrane, autorzy książki „Winne osobliwości” opowiadają w swoim winnym felietonie o najsłynniejszej degustacji świata

fot. materiał redakcji 

 

 

 

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail