11 stycznia Światowy Dzień Wegetarian
 


 

trendy

11 stycznia Światowy Dzień Wegetarian

2022-01-11

11 stycznia to Światowy Dzień Wegetarian. Polacy z każdym rokiem stają się coraz bardziej otwarci na tego typu dietę i styl życia. Wegetarianizm to z jednej strony motywowany jest pobudkami ideologicznymi i ekologicznymi, ale także to  motywy prozdrowotne.

pexels daria shevtsova 3629537

Wegetarianizm to świadome i celowe wyłączanie z diety mięsa oraz ryb.  To także unikanieu innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Wegetarianizm to wybór, i może być wybrany z pobudek moralnych, zdrowotnych, ekologicznych lub ekonomicznych ...

Veganuary - to słowo pochodzące z angielskiego i stanowi połączenie słów„wegański” i „styczniowy” . To także brytyjska organizacja non-profit. Każdego roku  zachęca do spożywania wyłącznie wegańskiej żywności przez cały styczeń. Wszystko po to, by promować zdrowie, ochronę środowiska i zmniejszenie hodowli zwierząt.

Polscy konsumenci, jak i  wiele firm i lokali także chętnie przystępują do tej akcji, tak jak miliony osób na całym świecie

 

fot. pexel 

 

 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail