Nowe gwiazdki MICHELIN 2022 w Chicago zostały ujawnione
 

 

zagranica

Nowe gwiazdki MICHELIN 2022 w Chicago zostały ujawnione

2022-04-07

Przewodnik MICHELIN dodał cztery restauracje z jedną gwiazdką MICHELIN  do listy lokali gastronomicznych Chicago z gwiazdkami oraz siedem nowych Bib Gourmands, wyróżnionych ze względu na ich szczególnie interesujący stosunek jakości do ceny. W sumie na liście znalazły się 23 restauracje, w tym jedna z trzema gwiazdkami MICHELIN, Alinea, prowadzona przez szefów kuchni Granta Achatza i Douglasa Alley, która nadal utrzymuje swój wyjątkowy poziom jakości, od pierwszej edycji przewodnika MICHELIN Guide Chicago w 2011 roku.

Zrzut ekranu 2022 04 7 o 10.27.13

„Inspektorzy MICHELIN Guide stwierdzili, że szefowie kuchni i zespoły restauracyjne z Chicago nadal utrzymują wysoki poziom jakości i kreatywności w zakresie wykwintnych posiłków, mimo że prowadzenie ich działalności było bezprecedensowym wyzwaniem w ciągu ostatniego roku”, powiedział Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowy MICHELIN Przewodniki. „Cieszymy się, że możemy powitać cztery nowe restauracje One MICHELIN Star i siedem nowych Bib Gourmand w tej ofercie na rok 2022 i świętować wszystkie 23 lokale oznaczone gwiazdką MICHELIN”.
Oto nowe restauracje One MICHELIN Star:
Claudia (Bucktown/Wicker Park; kuchnia współczesna)
Kasama (Bucktown; kuchnia filipińska)
Esmé (Lincoln Park; kuchnia współczesna)
Galit (Lincoln Park; kuchnia bliskowschodnia)

Siedem nowych Bib Gourmand
W tym roku inspektorzy MICHELIN Guide odkryli siedem nowych miejsc oferujących szczególnie interesujący stosunek jakości do ceny: Apolonia, Bloom Plant Based Kitchen, Dear Margaret, Lardon, Soczi, Superkhana International, Tortello Pastificio.
Dwie nagrody specjalne MICHELIN ujawnione w tym roku
Oprócz długo oczekiwanych nagród Bib Gourmand i MICHELIN Star, Przewodnik ujawnił Nagrody Specjalne, w tym Sommelier Roku, przyznawany przez Wine Access, przyznany Colinowi Hoferowi (restauracja Porto) oraz Nagrodę Wyjątkowych Koktajli, która nagradza Julię Momosé (restauracja). Kumiko)

fot. materiał prasowy 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail