Nowy projekt – praktyczniejsze wnętrze
 


 


Nowy projekt – praktyczniejsze wnętrze

Nowy projekt wnętrza restauracji to nie tylko odświeżony wygląd. Wielu właścicieli lokali zapomina, że praktyczniejsze po zmianach wnętrze może przełożyć się na lepsze wyniki finansowe lokalu.

 rst 022022 253151 202080

W domach czy miejscach pracy łatwo przyzwyczajamy się do drobnych utrudnień. Po latach nawarstwiają się i już nie zauważamy, jak banalne problemy z wystrojem i funkcjonalnością wnętrz mocno nas ograniczają. Widać to, gdy oglądamy programy telewizyjne o rewolucjach w upadających restauracjach. Właściciele często przez kilkadziesiąt lat pokonują codziennie setki niepraktycznych schodów i mierzą się z innymi trudnościami, których sami już nie dostrzegają. 

Wystrój a szybkość obsługi

Architekt wnętrz to również osoba z zewnątrz, która potrafi spojrzeć na sytuację w świeży sposób. Gdy słyszy, że „nie da się” (przesunąć ściany czy przenieść kuchni), może zaskoczyć gotowymi rozwiązaniami koncepcyjnymi, dzięki którym jednak będzie to możliwe. Tak banalne rozwiązania, jak montaż windy restauracyjnej czy przeniesienie kuchni mogą sprawić, że każde zamówienie będzie szybciej lądowało na stole. 

 

Nowe czasy i wyzwania

Może się okazać, że znakomicie zaprojektowana restauracja po kilkudziesięciu latach wymaga już gruntownej przebudowy wnętrz. W książce „Successfull Restaurant Design” autorzy podają dobry przykład na to, jak za pomocą wystroju czy miejsca ekspozycyjnego da się wpływać na zwyczaje klientów. „W przeszłości w wielu miejscach przychody pochodziły w 60 proc. z żywności i w 40 proc. z alkoholu. Dziś jednak istnieje presja społeczna, by zmniejszyć konsumpcję alkoholu” – piszą Regina S. Baraban i Joseph F. Durocher. Wizerunek, wpływy czy klientelę miejsca da się zmienić za pomocą umiejętnych zmian w wystroju, takich jak pomniejszenie części barowej kosztem nowych stolików czy miejsca dla dzieci. I znów: nie chodzi o sam wygląd, ale dostosowanie do zmieniających się potrzeb i norm. Restauracja typu fine dining, gdy zmienia profil na bardziej casualowy, powinna zmienić się też „od kuchni”, gdzie ważniejsze stanie się takie...


Restauracja 2/2022, RESTAURACJA Z PRZYSZŁOŚCIĄ
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail