Lavazza&Saype ponownie z projektem Beyond Walls
 


 

trendy

Lavazza&Saype ponownie z projektem Beyond Walls

2022-04-28

W ramach kampanii #EmbracingVenice wyjątkowy artysta – Saype oraz marka Lavazza podczas festiwalu Biennale Arte 2022 w Wenecji prezentują projekt pt. „Beyond Walls”.

BBDJI 0419 1 Valentin Flauraud for SAYPE

Z okazji Dnia Ziemi i 59 edycji Biennale Arte w Wenecji, marka Lavazza w ramach akcji #EmbracingVenice towarzyszyła artyście Saype’mu, w jego nowym, ogólnoświatowym projekcie typu land art – kolejnej odsłonie serii Beyond Walls. Publiczność mogła podziwiać gigantyczne dzieło sztuki z wieży Torre di Porta Nuova w dzielnicy Arsenale Nord w Wenecji. Wystawa jest jednym z 13 etapów projektu Beyond Walls, który Saype realizuje na całym świecie od 2019 roku. Dzieło jest wyjątkowym symbolem, który łączy mieszkańców planety oraz podkreśla, że w obliczu pokonywania wyzwań naszych czasów, ważne jest pozostanie razem i zjednoczenie sił.

F1 3104 Valentin Flauraud

Lavazza pragnie zwrócić uwagę na szczególnie istotną kwestię – kruchość życia na Ziemi i odpowiedzialność wobec naszych bliźnich, zwierząt, środowiska i całej planety, życie na której jest dla nas ogromnym przywilejem. Symbolem przekazu Lavazzy jest wyjątkowe, efemeryczne dzieło sztuki zaprojektowane przez Saype’go, które idealnie wpisuje się w koloryt i tradycję Wenecji – miasta symbolizującego sztukę, niezwykłą ludzką kreatywność oraz przywiązanie człowieka do natury.

Dziełem sztuki jest ogromny obraz mierzący aż 240 m², namalowany na trawie, przy użyciu biodegradowalnych pigmentów wynalezionych przez samego artystę. Projekt został zainstalowany na klasycznej weneckiej łodzi, która codziennie opływa legendarne miejskie kanały, aby umożliwić publiczności podziwianie tego niezwykłego dzieła. Więcej na oficjalnym profilu artysty na Instagramie: instagram.com/saype_artiste

F1 2523 Valentin Flauraud

- W pełni wspieramy ten niesamowity projekt. Dla nas jest to kontynuacja drogi, którą obraliśmy wiele lat temu, dążąc do tego, aby poprzez sztukę i fotografię poruszyć kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem.” – komentuje Francesca Lavazza, członkini zarządu Grupy Lavazza. „Twórczość Saype’go doskonale uosabia nasze wartości i jest idealnym świadectwem coraz bliższego związku pomiędzy sztuką wizualną a ideą zrównoważonego rozwoju. Zdecydowaliśmy się na wystawę w Dzień Ziemi, aby jeszcze bardziej podkreślić potrzebę pobudzenia zbiorowej świadomości i zachęcić do działania na rzecz dobrych zmian. Współpraca z Biennale Arte w Wenecji była dla nas naturalnym krokiem, ponieważ od lat łączy nas z tym miastem realizacja różnych projektów kulturalnych. Jest to idealne miejsce, aby zaprezentować naszą wizualną syntezę autorstwa Saype’go – dodaje. 

Tzw. Goal Zero Lavazza łączy się z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju i dąży do rozpowszechnienia przesłania Agendy 2030,
a także od kilku lat kieruje projektami, marki mającymi na celu podnoszenie świadomości na temat kwestii zrównoważonego rozwoju.

Lavazza wspiera Saype’go już od dawna. Dzieli z nim takie wartości jak: integracja, solidarność i chęć ochrony środowiska.
Ta swoista współpraca opiera się na wierze w odpowiedzialną sztukę, która ma na celu zachęcenie do refleksji nad rolą, jaką wszyscy mamy do odegrania w zakresie ochrony planety, na której żyjemy. Towarzyszy temu rzeczywiste zobowiązanie, które
z jednej strony artysta realizuje w swojej pracy, a z drugiej strony Lavazza realizuje działając jako odpowiedzialna firma na co dzień oraz poprzez swoją Fundację, która funkcjonuje podążając za hasłem “Awakening a better world every morning”.

- Po trzyletniej podróży dookoła świata z projektem Beyond Walls, cieszę się, że tak wspaniałe miasto jak Wenecja stało się jego częścią. Jest ono nośnikiem historii, syntezą sztuki, odzwierciedla nasze wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi. Możliwość zaprezentowania projektu w ramach Biennale Arte w Wenecji jest dla mnie okazją do skierowania pokrzepiającej wiadomości do całego świata. Dzień Ziemi to doskonały moment, aby przypomnieć nam, że ekologia musi być w centrum naszych zainteresowań i jestem dumny, że mogę nieść to przesłanie wraz z firmą Lavazza, która towarzyszy mi w mojej artystycznej przygodzie już od dawna. – komentuje Saype.

Tegoroczna edycja Biennale Arte nosi tytuł „Alloro”, a jej tematem jest relacja sztuki z naturą, której idealnym przykładem jest dzieło stworzone przez Saype’go. Nad całością wydarzenia czuwa Giovanna Zabotti.

- Symbiotyczna relacja człowieka z naturą w ostatnich dziesięcioleciach idzie w parze z rosnącym szacunkiem dla dynamiki zrównoważonego rozwoju środowiska, opieki nad zwierzętami i ochrony wszystkich żywych istot. Jest to forma świadomości ekologicznej, która rozwinęła się i jest dostrzegalna w kulturze i sztuce. W rzeczywistości stanowi ona nowy wymiar kreatywności, gdzie zacierają się granice między sztuką, nauką i komunikacją. W tym właśnie tkwi związek „Alloro” z dziełami Saype’go – natura staje się centralnym elementem dzieła sztuki, która przekształca się zmieniając kolory i formy oraz nabiera zupełnie nowego życia, podobnie jak my, ludzie, którzy jesteśmy jej częścią” – mówi Giovanna Zabotti, kurator Pawilonu Weneckiego. „Partnerstwo
z Grupą Lavazza jest dobrym przykładem coraz bliższej relacji między naturą i sztuką, a ja jestem szczególnie zadowolona z tej współpracy – dodaje

fot. Valentin Flaurad / Lavazza 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail