Pomyślny restart targów ProWein 2022
 

 

wino

Pomyślny restart targów ProWein 2022

2022-05-22

Targi ProWein 2022 dokonały imponującego powrotu po przymusowej przerwie wywołanej pandemią. Atmosfera w 13 halach wystawienniczych była niezwykle pozytywna przez trzy dni imprezy: osobiste spotkania i wymiana doświadczeń, degustacje na żywo i kompleksowy program wydarzeń eksperckich nie mają sobie równych.

IMG 3481

Co więcej duża ilość wystawców, jak i odwiedzających pokazała, że ProWein jest centralnym wydarzeniem branżowym i międzynarodową platformą biznesową „par excellence”. „Ze względu na niejasną sytuację w pierwszym kwartale roku wszystkie nasze wiosenne targi musieliśmy przełożyć na maj i czerwiec lub całkowicie je odwołać, jak to było w przypadku targów boot”, wyjaśnia Erhard Wienkamp, ​​dyrektor zarządzający na Messe Düsseldorf, a następnie mówi: „dlatego chcielibyśmy wyraźnie podziękować naszym wystawcom i odwiedzającym za poparcie przesunięcia wydarzenia na maj i wsparcie ProWein! Oczywiście całe to zaangażowanie opłaciło się – bo jest wiele zawartych transakcji biznesowych zgłaszanych przez wystawców.”

Szczególną zaletą targów ProWein jest ich niezwykle szeroki międzynarodowy zasięg zarówno po stronie podaży, jak i popytu. „ProWein to jedyne międzynarodowe targi, które obejmują cały rynek światowy. Szczególnie jeśli chodzi o odwiedzających: dwie trzecie z 38 000 profesjonalistów ze specjalistycznego handlu detalicznego, spożywczego i hotelarskiego, którzy przybyli na wydarzenie do Düsseldorfu, pochodzi z zagranicy”, podkreśla Michael Degen, dyrektor wykonawczy Messe Düsseldorf. Dodajmy do tego niezwykle wysokie kompetencje decyzyjne odwiedzających: również dwie trzecie uczestniczących profesjonalistów w zakresie wina i napojów spirytusowych jest zaangażowanych w transakcje biznesowe w charakterze decyzyjnym.

Znaczenie formatu spotkań osobistych podkreśla również Niemiecki Instytut Wina jako koncepcyjny sponsor wydarzenia: „Po 3-letniej nieobecności niemieccy wystawcy byli szczęśliwi, że mogą ponownie prowadzić osobiste rozmowy ze swoimi klientami. Ich prezentacje naturalnie koncentrowały się na białych winach z rocznika 2021, które zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez niemieckich, jak i międzynarodowych ekspertów od wina dzięki ich świeżości i kruchości”, wyjaśnia Monika Reule, dyrektor zarządzająca DWI, i dodaje: „Nie tylko nowa koncepcja hal przyczyniła się do wydłużenia czasu na rozmowy z klientami oraz do stworzenia bardzo profesjonalnej atmosfery. Jednocześnie wysoko oceniano jakość międzynarodowych gości handlowych, którzy pochodzili głównie z regionu europejskiego”.

VDP wydał również pozytywny werdykt: „Po dwóch latach pandemii na targach było mniej gości, ale bardzo zainteresowanych, a przede wszystkim wyselekcjonowanych, wysokiej klasy zwiedzających, dzięki czemu było więcej miejsca i czasu na pogłębione i merytoryczne rozmowy. Pomimo wielu zmian i kreatywności wymaganej w przypadku nowych koncepcji, osobisty kontakt jest niezastąpiony a ponowne spotkanie winiarzy VDP z międzynarodowymi gośćmi na niemieckiej ziemi jest w centrum uwagi” – mówi Theresa Olkus, dyrektor zarządzająca VDP.

Les Grands Chais de France podkreśla również, jak ważna jest dla nich jest międzynarodowa liczba gości i kompetencje decyzyjne. „Jesteśmy zachwyceni, że po trzech latach sprawy w końcu wracają do normy, a ProWein odbywa się w Düsseldorfie. Udało nam się dotrzeć do naszych klientów – zwłaszcza kupujących z Europy, USA i Afryki – i zawrzeć dobre umowy biznesowe” – mówi Anne-Laure Rayne-Helfrich, Marketing Executive Assistant w Les Grands Chais de France, podsumowując i dodaje: „Dla nas ProWein jest również bardzo istotny, ponieważ możemy tu dotrzeć do naszych najważniejszych grup docelowych – w szczególności do wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych oraz importerów i eksporterów”.

Wydając pozytywny werdykt, Miguel A. Torres, prezes i czwarte pokolenie Familii Torres, powiedział: „Dla nas tegoroczny ProWein zaprezentował bardzo wysoki poziom. Nowa koncepcja hali przyczyniła się do bardziej swobodnej, a jednocześnie bardzo profesjonalnej atmosfery. Wyraźnie zauważyliśmy to również podczas rozmów z naszymi klientami.”

To stwierdzenie zostało również potwierdzone przez Sandro Sartora, dyrektora zarządzającego na region EMEA w Constellation Brands, właściciela ponad 200 marek win i napojów spirytusowych na całym świecie. „Dla naszej działalności tegoroczny ProWein był bardzo ważny. Udało nam się zawrzeć konkretne umowy z klientami z Europy, USA, a nawet Korei” – podkreśla Sandro Sartor, który jest również Dyrektorem Zarządzającym EMEA w winnicy Ruffino we Włoszech.

Premiery: „miejska gastronomia” i „Caravaning & Wine”

„Zrealizowaliśmy dwie bardzo udane premiery wprowadzając w ten sposób świeże pomysły na targi ProWein: Lounge „urban gastronomy@ProWein” i Special Show „Caravaning & Wine”, we współpracy między ProWein i CARAVAN SALON”, wyjaśnia Bastian Mingers. Lounge skoncentrowany na hip-hopie skierowany był do dostawców usług gastronomicznych i ich personelu obsługującego z dostosowanym programem. Pięć codziennych warsztatów z degustacją i wywiadami miało różne poziomy wiedzy, które miały na celu dopasować się do wszystkich– od początkujących do profesjonalistów. Trend tematyczny turystyka winna – dla wielu winiarzy ważny kanał promocji sprzedaży i budowania wizerunku – został podjęty podczas specjalnego pokazu „Caravaning & Wine”. Na tej Specjalnej Wystawie goście i winiarze mogli dowiedzieć się o fascynacji mobilnymi wakacjami, a także o dopasowanym doborze pojazdów do wynajęcia i zakwaterowania w winnicach.

Inne kluczowe fakty w skrócie:

38 000 odwiedzających z 145 krajów

Pierwsza piątka krajów pochodzenia/odwiedzających według kontynentów: Europa, Ameryka Północna i Południowa, Azja, Afryka, Australia

Top 3 w rankingu odwiedzających: handel specjalistyczny (28%), restauracje, kawiarnie i bary (17%), importerzy i eksporterzy (10%)

Średnia długość pobytu gości: 2 dni

Kolejny ProWein ponownie powróci do swoich tradycyjnych marcowych dat, a dokładniej od 19 do 21 marca 2023 roku. Do tego czasu międzynarodowe spin-offy ProWein idą pełną parą w tym roku:

ProWine Singapur: od 5 do 8 września 2022 r.

ProWine Sao Paulo: od 27 do 29 września 2022 r.

ProWine Bombaj: od 17 do 18 października 2022 r.

ProWine Szanghaj: od 8 do 10 listopada 2022 r.

W przyszłym roku ProWine Hong Kong odbędzie się od 10 do 12 maja 2023 r.

Aby uzyskać aktualne informacje na temat ProWein, a także materiały wizualne do relacji po targach, odwiedź: www.prowein.com 

  • około 5700 wystawców z 62 krajów
  • ponad 38 000 odwiedzających branżowych z 145 krajów
  • wiele zawartych transakcji handlowych

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail