Warsztaty gastronomiczne – Światowy Dzień Tapas 2022. Podróż po Smakach Hiszpanii.
  gastronomia

Warsztaty gastronomiczne – Światowy Dzień Tapas 2022. Podróż po Smakach Hiszpanii.

2022-06-23

W dniu 21 czerwca 2022 roku odbyły się warsztaty gastronomiczne dla przedstawicieli polskich mediów zorganizowane przez Biuro Radcy ds. Turystyki, Ambasady Hiszpanii.

 20220621 131741

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać i spróbować wspaniałej kuchni śródziemnomorskiej w jej najpopularniejszej formie, a mianowicie tapas.

Tapas to typowa dla Hiszpanii sztuka kulinarna w miniaturze, bardzo popularne przekąski przybierające rożne formy od najprostszych do bardzo wyrafinowanych. Natomiast zwyczaj wędrowania od baru do baru, aby przy lampce czerwonego wina czy kuflu piwa delektować się małymi przekąskami i „smakować chwilę”, nazywa się tapear.

 

Podczas warsztatów, dwóch mistrzów kuchni:  Miguel Capitan, Hiszpan zakochany w Polsce oraz Adrian Stojewski, Polak zakochany w Hiszpanii, zaprezentowali wybrane tapas: pulpo á feira, chorizo w białem winie, krewetki z czosnkiem, pintxo vasco z txaka (mięso z kraba, papryka pieczona, anchovies),  pintxo mallorquín con sobrasada, pintxo asturiano de queso Cabrales, Gildas (Kraj Basków), pimientos de Padrón, pan con tomate y jamón. Uczetsnicy wartszatów nie tylko  ich skosztowali, ale niektóre przygotowali sobie sami.

Warsztaty odbyły się w studiu Cook Story by Samsung w Warszawie

fot. materiał prasowy


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail