Wino na Medal
 







wino

Wino na Medal

2022-07-17

Organizatorem plebiscytu "Wino na Medal" jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Najcenniejszy, złoty medal, zdobył słodki riesling Grünlack Spätlese z winnicy Schloss Johannisberg.

medal zloto2022 1

 

Złoty riesling

Była to 4. edycja tego  prestiżowego plebiscytu. Konkurs „Wino na Medal” ma ogromne znaczenie dla firm z branży winiarskiej, bo nagrody przyznają tu eksperci, czyli sommelierzy. W tym roku - metodą tzw. degustacji w ciemno – oceniali oni 160 win w trzech kategoriach: wina spokojne, musujące oraz wzmacniane. Aż 5 win z oferty firmy Henkell Freixenet Polska, dedykowanej branży HoReCa,  zdobyło ich uznanie. 

Zoty riesling 2

- To wino wyjątkowe – mówi Andrzej Strzelczyk, sommelier, członek jury. - Zapach bardzo rozłożysty, kompleksowy – począwszy od nut cytrusowych, jak limonka czy grapefruit, przez zielone jabłko, brzoskwinię i morelę, aż po owoce tropikalne, jak melon i ananas. Nie brakuje tu również potężnych pokładów krzemiennej mineralności, czy nawet – zaskakującej jak na młody rocznik –  pojawiającej się nuty petrolu.Wina, które zasłużyły na złoty medal zawsze są w ustach wspaniale zbalansowane. Nie inaczej jest też tym razem, szczególnie jeśli chodzi o równowagę słodyczy z wyraźną, soczystą kwasowością tego wina. I co ważne – to wino trwa w ustach niemal tak długo, jak niejeden cognac.Wspaniałe wino z dużym potencjałem na przyszłość! – argumentuje decyzję komisji konkursowej Andrzej Strzelczyk.

Nagrodzony riesling szczególnie polecany jest do serów z niebieską pleśnią, dań kuchni orientalnych, a także deserów.

Medalowe wina

Ale to nie koniec nagród dla produktów z portfolio firmy Henkell Freixenet Polska. Dwa inne wina z  niemieckiej posiadłości Schloss Johannisberg zostały wyróżnione brązowymi medalami – wytrawny riesling Bronzelack oraz półwytrawny riesling Gelblack Feinherb.

- Mnie oczywiście cieszy szczególnie medal złoty - to duże wyróżnienie, gdyż tylko 7 win zostało nagrodzonych w ten sposób – mówi Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska - Warto podkreślić, że wina ze Schloss Johannisberg nie są anonimowe – sama posiadłość cieszy się doskonałą reputacją, a wina w niej produkowane są bardzo wysoko oceniane przez światowej sławy krytyków winiarskich – tłumaczy ekspert.

Nagrody – brązowe medale - otrzymały także szampany: Gratien Champagne Brut Classic i Alfred Gratien Champagne Brut Rose.

 - Nasze szampany są jeszcze mało znane,  dlatego dużą radość sprawiło mi uznanie branży. Dopiero zaczynamy dystrybucję tych produktów na rynku restauracyjnym i cieszę się, że duże grono  sommelierów i ekspertów wyraziło bardzo pozytywną opinię na temat naszych win – pokazuje to, że idziemy we właściwym kierunku w budowaniu portfolio i że nasze wina są naprawdę wysokiej jakości – mówi Tomasz Potrzebowski. 

 Światowy projekt winiarski

Nagrodzone wina to część oferty firmy Henkell Freixenet Polska zaproponowanej szerokiemu gronu konsumentów i kontrahentów - zarówno w kanale nowoczesnym, jak i HoReCa - w ramach międzynarodowego projektu - World Wine Project. Chodzi o zaskakiwanie koneserów win propozycjami nieoczywistymi, wyszukanymi.

- Jesteśmy we wszystkich kanałach sprzedaży, a nasza oferta jest szeroka – mówi Tomasz Potrzebowski,  który jest koordynatorem projektu. - Bazujemy na globalnych zasobach Grupy Henkell Freixenet. W 2019 roku, po połączeniu z firmą Freixenet, staliśmy się właścicielami wielu winnic na całym świecie oraz uznawanych w świecie winiarskim marek butikowych. Wina z tych winnic uzyskują najwyższe noty w opinii krytyków oraz prestiżowych magazynów winiarskich. Hiszpańskie DNA firmy w pewien sposób określa kierunek poszukiwań. Oferta produktowa jest zatem oparta o wina z Hiszpanii, jednak nie brakuje w niej trunków z innych krajów i regionów winiarskich. Francja, Niemcy, Argentyna również mają swoją reprezentację. Bliskie polskim sercom wina węgierskie i morawskie także znajdują tu miejsce – zapewnia Tomasz Potrzebowski.

Grupa Henkell Freixenet posiada własne winnice w najważniejszych winiarskich krajach świat – m.in. w Hiszpanii, Francji, Włoszech,  Niemczech, Czechach, na Węgrzech, a także  w Chile, Argentynie, RPA oraz Nowej Zelandii. Dlatego zaproponowanie klientom unikalnego asortymentu win z całego świata – a to cel  World Wine Project – nie jest trudnym zadaniem.

- Nie chcemy sprowadzać win, które są jedynie dobre, wystarczające, poprawne - mówi Joanna Semczuk, Dyrektor ds. Handlu i Logistyki w firmie Henkell Freixenet Polska. – Zależy nam na wprowadzaniu marek, które mają szanse odegrania ważnej roli. W czasach, kiedy zanikają różnice między społeczeństwami, wierzymy, że polski konsument, krok po kroku, staje się w swoich zachowaniach zakupowych podobny do innych Europejczyków. Chcemy więc dostarczać – kanałom dystrybucji i polskiemu klientowi – wina, które odniosły sukces na rynkach światowych, bo jesteśmy przekonani, że podobnie będzie w Polsce – uważa Joanna Semczuk

fot. materiał prasowy 


Polecamy

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail