The World’s 50 Best Restaurants 2022
  
The World’s 50 Best Restaurants 2022

18 lipca podczas gali w Londynie ogłoszono laureatów corocznego rankingu The World’s 50 Best Restaurants. Pierwsze miejsce zajęła restauracja Geranium z Kopenhagi. Drugie przypadło restauracji Central w Limie pod wodzą szefa Virgilio Martíneza. Na liście zabrakło restauracji z Polski.

 Ranking 50 najlepszych restauracji na świecie był krytykowany za seksizm i faworyzowanie niektórych miejsc. Po odnowieniu grona wybierającego i zmianie zasad głosowania ponownie za najlepszą uznano kopenhaską restaurację z menu degustacyjnym – tym razem Geranium szefa kuchni Rasmusa Kofoeda. Jest to jeden z najbardziej znanych duńskich lokali, zdobył już tytuł Najlepszej Restauracji Świata w pierwszym roku istnienia, kiedy to Noma Rene Redzepiego odpadła z kwalifikacji. Noma zajmowała najwyższe miejsce na podium w latach 2010, 2011, 2012, 2014 i 2021. Organizacja The World's 50 Best wprowadziła w 2019 r. zmianę zasad, zgodnie z którą restauracje nie będą kwalifikować się do walki o tytuł po raz drugi, ale Noma nadal zdołała wygrać, po czym przeniosła się do nowej lokalizacji. Geranium i Noma to jedyne duńskie restauracje nagrodzone trzema gwiazdkami Michelin. Geranium zlokalizowana jest na...


Restauracja 4/2022, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail