Dlaczego warto się szkolić?
 





w numerze

Dlaczego warto się szkolić?

2022-09-07

Szkolenia dostępne w gastronomii to nie tylko warsztaty dla szefów kuchni, ale także podnoszenie umiejętności kelnera, barmana, sommeliera, baristy, kierownika sali, menedżera, a także właściciela restauracji. W przypadku kucharzy szkolenia są ścieżką ciągłego rozwoju i przekraczania własnych granic. Przekładają się one na podniesienie poziomu techniki i umiejętności, a także kreatywność.

rst 042022 357167 313457

Dlaczego, będąc szefem kuchni, warto się szkolić? Każdy szef kuchni powinien nieustannie pogłębiać swoją wiedzę, bo w kuchni bardzo łatwo wpaść w rutynę. Nasz zawód opiera się na powtarzalności czynności i zadań, niemal identycznych każdego dnia. Szkolenia czy staże to konfrontacja z innymi metodami, technikami gotowania. Inwestowanie w siebie to budowanie własnego kapitału, którego nikt nam nie zabierze. 

Oferta szkoleń

Na polskim rynku istnieją różne akademie, szkoły, a także warsztaty. Szef kuchni czy restaurator może podnieść swoje kompetencje – od znajomości systemu HACCP, marketingu i promocji w social media, po tematyczne szkolenia z samego gotowania. To jest z pewnością określona doza wiedzy, ale w kuchni nauka odbywa się przede wszystkim przez praktykę. Dlatego polecam wybierać te szkolenia, które stawiają mocno na część praktyczną, a nie tylko teorię. Jestem wiceprezeską Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Jedną z dziedzin działalności izby jest pomoc w organizacji szkoleń dla gastronomii. Proponuję usługę polegającą na pomocy restauracjom, które mają problemy z kuchnią. Przyjeżdżam na kilka dni-tydzień do danej restauracji. Poznaję załogę, oceniam potencjał i wyposażenie kuchni. Po uzyskaniu takich informacji można podpowiedzieć nowe menu, jednocześnie szkoląc personel. Czasami wystarczy przeorganizować kuchnię, zmienić metody czy technologię. Jakże często po takich zmianach przychodzi nowa energia i zapał do pracy. Często dostawcy towarów, czyli nasi partnerzy, organizują szkolenia w swoich centrach szkoleniowych.

Moim zdaniem są one przeznaczone dla kucharzy, bo szef kuchni ma już zazwyczaj niezbędną wiedzę. To, co rozwija szefów kuchni, to konfrontacja z innymi kolegami i wychodzenie ze swojej comfort zone. Dlaczego by nie wymieniać się doświadczeniami? We Francji szefowie wspierają się, jeden uczy się od...



Dorota Rydygier

Polecamy

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail