Pro jekto wani e holistyczne – już z nami zostanie?
 

 
Pro jekto wani e holistyczne – już z nami zostanie?

W czasie pandemii stało się jasne, że sam posiłek można zjeść w domu. Z tego powodu klienci dziś bardziej doceniają doświadczenie kulinarne niż samo jedzenie. Branża restauracyjna musiała się zmienić.

rst 062022 752880 919140

Od rozpowszechnienia posiłków na świeżym powietrzu po wygodę odbioru przy krawężniku – restauracje i lokale gastronomiczne są już inne niż kiedyś. Już na wejściu można zadbać o to, by klient zaniemówił z wrażenia. To buduje atmosferę i holistyczne doświadczenie, którego nie można mieć w domu. 

Wrażenie na wejściu

Świetnie ten mechanizm wykorzystali projektanci Olivia Garden w Gdyni. W restauracji rośnie 3 tys. gatunków egzotycznych kwiatów, a menu i drinki nawiązują do klimatu dżungli. Wstęp jest płatny, bo nie chodzi o to, by napić się tropikalnego soku, ale o całkowitą odskocznię od stojących dookoła biurowców. Ukryte w centrum miasta ogrody, dżungle i lasy-restauracje to mocny trend, który wykiełkował w okołopandemicznych czasach.

Ciekawostką w Olivia Garden jest dołączone do przestrzeni jadalnej miejsce, gdzie można usiąść z laptopem i popracować. Ilu z nas dałoby wszystko za taki kącik w ciągu dnia? Warto pamiętać, że coraz więcej osób wyjście do restauracji traktuje jako przyjemne z pożytecznym: okazję do zjedzenia, ale i odebrania kilku telefonów czy napisania artykułu. To też może być odzwierciedlone w wystroju. Hamaki czy huśtawki w restauracji wydają się nie do pomyślenia.

Warto jednak otworzyć się na nowe, szczególnie że coraz więcej klientów marzy o komforcie również w czasie jedzenia. Można też łączyć koncepty, co przy okazji daje możliwość zarobku nawet wówczas, gdy część restauracyjna z jakiegoś powodu musi być zamknięta. Pierwszą jaskółką takich miejsc były księgarnio-kawiarnie, otwierane intensywnie na początku XXI wieku. Dziś nie dziwi miejsce, w którym można zjeść i rzucić siekierą do celu (Rojber w Poznaniu) czy iść na pizzę i wirtualną rzeczywistość (Ale Zebra w Olsztynie). Warto tylko dobrze przemyśleć to na etapie projektu, by przestrzenie były...Agata Frątczak


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail