Koniec Nomy 2.0
 

 zagranica

Koniec Nomy 2.0

2023-01-14

Kopenhaska Noma ogłasza zamknięcia, a tak naprawdę transformację. O zmianach poinformował w tym tygodniu w swoich mediach społecznościowych jej współwłaściciel Rene Redzepi. 

IMG 4927

W komunikacie opublikowanym przez Rene czytamy:

Aby nadal być Nomą, musimy się zmienić. Szanowni Goście, Współpracownicy i Przyjaciele,

Zima 2024 będzie ostatnim sezonem Nomy, jaką znamy.  Rozpoczynamy nowy rozdział;  Noma 3.0.

W 2025 roku nasza restauracja przekształci się w gigantyczne laboratorium – pionierską kuchnię testową poświęconą pracy nad innowacjami żywnościowymi i opracowywaniem nowych smaków, która będzie dzielić się owocami naszych wysiłków jeszcze szerzej niż kiedykolwiek wcześniej. (...)

 Naszym celem jest stworzenie trwałej organizacji poświęconej przełomowej pracy w branży spożywczej, ale także ponowne zdefiniowanie podstaw zespołu restauracyjnego, miejsca, w którym można się uczyć, podejmować ryzyko i rozwijać się!

 Spędziliśmy ostatnie dwa lata na planowaniu i jesteśmy gotowi na kolejne lata realizacji naszego celu.

  Mamy nadzieję, że dołączycie do nas w tej nowej podróży.

 Dziękuję Wam!

 

 René i zespół Noma

Co to oznacza? 

To już kolejna metamorfoza Nomy na przestrzeni kilku ostatnich lat. Restauracja została zamknięta w 2016 roku i otwarta ponownie w nowej lokalizacji, z własnym ogródkiem warzywnym. Zaś w 2022 roku Rene Redzepi kompletnie wykluczył z karty mięso, pozostawiając jedynie dania wegetariańskie oraz ryby i owoce morza.

Transformacja  ta nie oznacza definitywnego końca Nomy. Nowa Noma 3.0, która zadebiutuje w 2025 roku będzie rodzajem  laboratorium i kuchnią testową, która poświęci się pracy nad innowacjami żywieniowymi. Jak informuje Rene, do czasu zebrania wystarczającej ilości pomysłów i smaków Noma 3.0 ma działać jako funkcjonująca okazjonalnie restauracja typu "pop up"

fot. media społecznościowe

 

  

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail