Kieliszek do połowy pusty (lub do połowy pełny)
 


Kieliszek do połowy pusty (lub do połowy pełny)

rs 2023 01t 39Prognozy świata wina są umiarkowanie negatywne (wolałbym powiedzieć: umiarkowanie pozytywne). Wskazuje na to niedawna publikacja raportu „Prowein Business Report 2022: Out of the Crisis – The Current Situation of the International Wine Sector”. Opracowanie to przygotowane zostało przez Uniwersytet w Geisenheim i jest jedną z najdokładniejszych diagnoz kondycji branży winiarskiej, która to diagnoza jest prowadzona od sześciu lat z wykorzystaniem ankiet blisko 2,5 tys. przedstawicieli różnych ogniw tego łańcucha.

Wśród nich są producenci wina, importerzy i dystrybutorzy z 48 krajów. Wino to przewlekły pacjent. Zawsze jest u progu OIOM, czy to z powodu skutków klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych czy cyklicznych kryzysów gospodarczych. Branża winiarska, gdy dopiero zaczynała podnosić się ze skutków pandemii, wskutek rosyjskiej agresji na Ukrainę po raz kolejny znalazła się w stanie depresji, na skraju załamania. Świat wina dotknięty jest dwiema głównymi patologiami: postępującym wzrostem kosztów produkcji (wzrost ceny energii) oraz zakłóceniami w łańcuchu dostaw, takimi jak problemy z transportem i logistyką, a nawet dostępność podstawowych produktów, jak butelki.

Do tych dwóch ogromnych wyzwań ostatnich lat, które zmusiły producentów do obniżenia kosztów, skoncentrowania swojej oferty i w większości przypadków do...


Restauracja 1/2023, SAŁATKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail