Energooszczędność – zysk dla restauracji
 


 

innowacje

Energooszczędność – zysk dla restauracji

2023-05-18

Oszczędność energii to jedno z największych wyzwań stojących przed właścicielami gastronomii. Trudno się dziwić, w końcu restauracyjna kuchnia należy do najbardziej energochłonnych miejsc pracy. Ale bez obaw: im większe zapotrzebowanie energetyczne, tym większy potencjał oszczędności. Ponieważ zmywarka to absolutny must have każdej porządnej gastronomii, warto przyjrzeć się innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, zastosowanym przez markę Winterhalter, lidera na rynku zmywarek gastronomicznych. To dzięki zaawansowanej technice rachunki za energię elektryczną i wodę maleją, a zyski rosną.

 

fot. materiał prasowy

Odzyskiwanie ciepła

W tradycyjnych zmywarkach ciepło jest tracone i odprowadzane do otoczenia, natomiast w systemie odzyskiwania ciepła zmywarki Winterhalter, energia ta jest skutecznie odzyskiwana i ponownie wykorzystywana do podgrzewania wody. Nic się nie marnuje. W tym celu, urządzenie posiada wymiennik ciepła, który pozwala na przeniesienie ciepła z wody zużytej do wody świeżej. W ten sposób, temperatura wody w zmywarce zostaje utrzymana na stałym poziomie, co z kolei pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej potrzebnej do podgrzania wody. System pozwala również na zredukowanie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu, koszty eksploatacyjne zmywarek są mniejsze, a urządzenia są bardziej ekonomiczne i wydajne.

 Jeszcze więcej odzyskanego ciepła

 

Jeżeli standardowy wymiennik ciepła to za mało, można pójść o krok dalej i wyposażyć maszynę w duży wymiennik ciepła, odzyskujący energię z wody ściekowej i dodatkowy wymiennik ciepła do powietrza wylotowego. Modele EnergyPlus zmywarek Winterhaltera wykorzystują w ten sposób energię z wody ściekowej oraz z powietrza wylotowego do dwustopniowego ogrzewania zimnej wody dopływowej. Dzięki temu koszty pracy zredukowane zostają o 20 % w każdym cyklu mycia! Modele EnergyPlus to rentowna inwestycja, pozwalająca na długofalową oszczędność energii: dodatkowe koszty zakupu systemu amortyzują się w krótkim czasie.

 Spłukane będą tylko naczynia

 

Kolejna innowacja to system wykorzystujący czujnik, który mierzy poziom zabrudzenia wody. Na tej podstawie, urządzenie dostosowuje zużycie wody oraz ilość detergentów do indywidualnych potrzeb każdego procesu mycia. Pozwala to zaoszczędzić ok. 12 % kosztów eksploatacyjnych na jeden proces zmywania!

 Pełna kontrola bez wysiłku

Kolejnym rozwiązaniem energooszczędnym zastosowanym przez Winterhalter jest funkcja Connected Wash, która pozwala na analizę danych dotyczących pracy i użytkowania urządzenia. Indywidualne wskazówki dotyczące oszczędzania energii i zalecenia dotyczące eksploatacji są przekazywane za pośrednictwem platformy cyfrowej operatorowi i personelowi myjącemu, co pozwala na bardziej oszczędne mycie naczyń.

 Wysoka jakość na długie lata

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego wykonane są zmywarki gastronomiczne Winterhalter. Marka stosuje materiały wysokiej jakości, które nie tylko są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, ale także zapewniają oszczędność energii. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii pozwala na zredukowanie zużycia energii nawet o 30%.

Już sama decyzja o wyposażeniu zakładu w zmywarkę pozwala oszczędzić czas, wodę oraz energię elektryczną, a także personel, który w czasie działania urządzenia może wykonywać inne zadania. Nowoczesna technika mycia naczyń jest szczególnie energooszczędna, dlatego warto sprawdzić, czy można zastąpić starsze zmywarki. Dzięki zmniejszonym kosztom eksploatacji, koszty zakupu amortyzują się  w krótkim czasie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile i w jakim czasie zaoszczędzisz korzystając z najwyższej jakości energooszczędnego sprzętu, eksperci marki Winterhalter chętnie pomogą w przeprowadzeniu indywidualnych kalkulacji, aby ustalić, kiedy inwestycja w nowy model się opłaci. Wejdź na www.winterhalter.pl i dowiedz się więcej

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail