Bar kanapkowy - sposób na dobry biznes
 
Bar kanapkowy - sposób na dobry biznes

W ostatnich latach nawyki żywieniowe Polaków systematycznie się zmieniają. Na mieście jadają już oni nie tylko obiady i kolacje, ale również śniadania. Na tę tendencję odpowiadają bary kanapkowe, które wypełniają niszę na rynku gastronomicznym. Inna od tradycyjnych jest ich oferta oraz zasady działania. Co trzeba wiedzieć myśląc o takim biznesie?

rs-2013-04-52

LOKALIZACJA
Jedną z najistotniejszych kwestii jest wybór lokalizacji i przestrzeni, w której ma się mieścić nowy lokal. Powinien to być punkt w ośrodkach dużego natężenia ruchu, zarówno pieszych, jak i pojazdów. Musi to być miejsce, które wiele osób mija w drodze do pracy, bo to wtedy zaopatruje się w posiłek. Dlatego najlepiej sprawdzają się lokalizacje w pobliżu dużych ośrodków akademickich, biurowców i banków. To tam pracownicy i studenci będą decydować się na zakup śniadania.

POWIERZCHNIA
Ogólna powierzchnia lokalu nie powinna być mniejsza niż 80 mkw. Potrzebne jest bowiem zaplecze kuchenne i przestrzeń dla gości odwiedzających punkt gastronomiczny. Szacunkowe koszty inwestycji wahają się w kwocie od 150 do 300 tysięcy złotych, w zależności od stanu lokalu. Szacowany okres zwrotu kosztów to przedział od 1,5 do 3 lat.

DOKUMENTY
Po wyborze lokalizacji niezbędne jest uzyskanie wszystkich koniecznych pozwoleń i dokumentów. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o spełnienie warunków Sanepidu. Należy to zrobić z wyprzedzeniem, bo na uzyskanie wszystkich pozwoleń i kontroli w lokalu przeznacza się przynajmniej trzy tygodnie. Trzeba też spełnić warunki Państwowej Inspekcji Handlowej. Wszystkie zgody i pozwolenia do uzyskania, w przypadku otwarcia nowego lokalu gastronomicznego,...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail