Gastronomia pod znakiem sztucznej inteligencji. Czy powinniśmy się tego bać?
 


 
w numerze

Gastronomia pod znakiem sztucznej inteligencji. Czy powinniśmy się tego bać?

Skończył się czas, gdy mogliśmy się oszukiwać, że sztuczna inteligencja i nowe technologie w branży gastro nie istnieją. Skoro jesteśmy i będziemy zmuszeni zderzyć się z tym odległym światem IT, to może na dobry początek postarajmy się z nim lepiej poznać, a z czasem może nawet polubić.

rt 2023 07 493176 179484

Digitalizacja i automatyzacja na dobre zagościły w branży gastronomicznej. W większych miastach codziennością jest już możliwość zamówienia online dania z dostawą pod wskazany adres, zaznaczanie zamawianych dań na tablecie zamiast w tradycyjnym notesie czy skanowanie menu za pomocą kodu QR. Choć z perspektywy gościa właśnie tu kończy się zwykle potencjał technologiczny lokali, to wkraczając głębiej w świat IT (Information Technology – technologia informacyjna) czy AI (Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja), widzimy, że możliwości implementowania nowoczesnych rozwiązań jest co niemiara. Jakie korzyści daje restauratorom otwarcie się nowe technologie? 

Technologie, które polubiliśmy

Pozostawiając jeszcze na chwilę z boku temat sztucznej inteligencji, przyjrzyjmy się tej technologii w świecie gastronomicznym, która już od lat świetnie funkcjonuje na polskim rynku. Mam na myśli POS-y, a raczej oprogramowania z nimi skorelowane, które optymalizują i automatyzują prowadzenie biznesu. Systemy te, znane niemal wszystkim związanym z gastronomią, pełnią ważne funkcje wspierające utrzymanie, ale i właściwy rozwój lokalu. Dlaczego? Przede wszystkim umożliwiają sprawniejsze i efektywniejsze organizowanie pracy. Usprawniają obsługę gościa, pozwalają prognozować popyt na określone pozycje menu, a także usprawnić komunikację między salą a kuchnią. Systemy te są stale udoskonalane, dzięki czemu pozwalają coraz lepiej dostosowywać swoje funkcjonalności względem danego lokalu. Z tymi sprzętami i...Kaja Pomiankiewicz. Agencja kreatywna Od kuchni


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail