Meble barowe
 


 

Meble barowe

Goście barowi oczekują wygody i funkcjonalności. Właściciele barów, aby przykuć ich uwagę, powinni zaoferować nie tylko pierwszorzędną kartę trunków oraz świetną obsługę, ale także wystrój sprzyjający relaksowi i miłemu spędzaniu czasu w lokalu.

rs 2023 08 483533 815356Wyposażenie baru, tak jak w przypadku każdego innego lokalu gastronomicznego, czy to jest kawiarnia, czy ogródek restauracyjny, powinno łączyć w sobie estetykę, trwałość oraz funkcjonalność. 

Lada barowa

Klasycznym i podstawowym wyposażeniem baru jest oczywiście lada barowa. To tak naprawdę główne miejsce w barze, przy którym zamawia się napoje i posiłki. Można także ulokować przy nim miejsca siedzące – wtedy stosowane są wysokie krzesła określane jako hokery. Lada barowa może być dopasowana w stylu (kolor, materiał, z którego jest wykonana, styl) do aranżacji całego wnętrza. W przypadku klasycznych wystrojów lady często są wykonane z drewna, które bywa np. dekoracyjnie rzeźbione. Z kolei nowoczesne lady najczęściej wykonuje się na bazie płyt meblowych, a także materiałów takich jak szkło czy metal. Mogą mieć one także ozdobne podświetlenie wykonane za pomocą taśm LED. – Klienci częściej decydują się na ponadpodstawowe elementy wyposażenia baru, takie jak stoły mroźnicze do mrożenia szkła, ociekacze z wybranym przez klienta wzorem czy mrożony kontuar. Ważna jest również kwestia designu zabudowy barowej oraz kontuaru. Pojawia się coraz więcej lokali w charakterystycznym stylu, a linia barowa musi w ten styl się wpasować. Wykorzystuje się różnego typu materiały, a blaty mogą być zarówno ze stali, jak i z kamienia, kwarcytu czy innego wybranego przez klienta materiału. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o funkcjonalności. By praca barmana była intuicyjna, istotna jest ergonomia stanowiska pracy – wyjaśnia Agnieszka Kozłowska, dyrektor ds. marketingu firmy Komat. 

rs 2023 08 411017 242404

Boksy barowe

Kolejnym dobrze znanym w barach meblem jest tzw. boks barowy. Określa się je czasem mianem loży barowej. Ich konstrukcja to często komfortowe, najczęściej tapicerowane meble w formie ławy, między którymi znajdują się stoliki. Tu również do wyboru pozostaje...Anna Smolec

Restauracja 5/2023, WYPOSAŻENIE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail