Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Co z tą kawą?

2014-02-18

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, przeciętnie wypijamy około 500 filiżanek „małej czarnej” rocznie. Jakie znaczenie mają nasze przyzwyczajenia dla polskiego rynku kawy? O zeszłorocznych zmianach, tegorocznych perspektywach, najpopularniejszych kawowych trendach i kierunkach rozwoju branży, opowiada Monika Dutkiewicz, Prezes Zarządu Segafredo Zanetti Poland.

 

rs-2014-01-04Jak oceniają Państwo koniunkturę na rynku w ubiegłym roku? Czy nowy – 2014, zapowiada się równie pozytywnie?

Systematyczny wzrost ilości kawy, importowanej na polski rynek, obserwujemy od 2007 roku. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła aż 210 tysięcy ton. Do sprzedaży detalicznej przeznaczono ponad połowę towaru (108,8 tys.). Przekładając te wskaźniki na kwotę pieniężną, polski rynek kawy w 2012 roku wart był ponad około 3,4 mld złotych. I choć z badań przeprowadzonych przez londyński instytut Euromonitor International wynika, że w przyszłych latach ilość produktu przeznaczona bezpośrednio do sprzedaży spadnie do 106,3 tys. ton, nie prognozuje się znaczącego obniżenia jego wartości.

Co wpływa na tak optymistyczne podejście?

W 2013 roku zanotowaliśmy ponad 20% wzrost sprzedaży w kanale detalicznym, w porównaniu z 2012. Wyraźnie większą popularnością cieszy się kawa ziarnista, co jest ściśle związane z coraz niższymi cenami ekspresów automatycznych z wbudowanymi młynkami dedykowanych do domowego użytku. Rozpowszechnianie się kultury picia kawy i zainteresowanie...


Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności