Projektowanie okien pod okiem konserwatoraProjektowanie okien pod okiem konserwatora

2014-02-18

Historyczny budynek? Zabytkowe sztukaterie? A zatem do wnętrza naszej restauracji należy zaprosić konserwatora zabytków. Na przykładzie stołecznej restauracji Dawne Smaki opowiadamy między innymi o tym, jak rozmawiać z urzędnikami.

rs-2014-01-57

Po:

rs-2014-01-59

rs-2014-01-60

W kamienicy Bentkowskiego przy Nowym Świecie 49 w Warszawie mieści się restauracja Dawne Smaki. Otwarcie tego miejsca nie było łatwe, bo trzeba było wziąć pod uwagę zalecenia stołecznego konserwatora zabytków. Zaledwie stumetrowa powierzchnia sali głównej pozwoliła na zaaranżowanie przestrzeni dla pięćdziesięciu gości. Gruntownego remontu wymagało także duże zaplecze kuchenne.

Wytyczne konserwatora

Poprzedni najemca lokalu zaaranżował go na kawiarnię szybkiej obsługi. Ekipy budowlane zdewastowały zabytkowe gipsowe sztukaterie. Zwieńczenia glifów okiennych i sufit ucierpiały najbardziej. Nowy inwestor podobnie nie wiedział, że ściany pokryte płytami kartonowo-gipsowymi kryją pod spodem stare sztukaterie. Zobaczono je dopiero w momencie planowanej...


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail