Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaŚwiatło, które buduje nastrój

Światło jest ważne nie tylko dlatego, że dzięki niemu nie wpadamy na ściany. Za pomocą światła można wpływać na ludzkie samopoczucie – na przykład tworzyć atmosferę lokalu. A także ułatwiać obsłudze pracę.

rs 2015 11f 20rs 2015 11f 19rs 2015 11f 18

Istnieją trzy podstawowe metody oświetlania pomieszczeń: ogólna, punktowa i mieszana. Możemy więc oświetlić pomieszczenie równomiernie tak, aby w ciemniejszych zakamarkach nie zabrakło światła, a najciekawsze elementy wystroju naszej restauracji dzięki światłu zyskały dodatkową oprawę. Jeśli dodamy do tego punktowe kinkiety, światło stanie się jeszcze bardziej równomierne i miękkie. A najczęściej po prostu pomieszamy te dwie metody. 

Ciemno źle, jasno też źle

Do oświetlenia pomieszczeń wykorzystuje się szereg różnych źródeł światła – od tradycyjnej żarówki i żarówki halogenowej, poprzez świetlówki i lampy metalohalogenkowe, aż do nowoczesnych energooszczędnych źródeł LED. Każde ze źródeł światła charakteryzuje się pewnymi parametrami, takimi jak np. strumień świetlny, czyli ilość...Łukasz Czapski

Restauracja 6/2015, STYL & DESIGN

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności