Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Wino stołowe na co dzień Marani Telavuri

2015-11-27

Marani Telavuri to niedrogie gruzińskie wino, które polecane jest do prostych, codziennych posiłków. Występuje w wersji białej oraz czerwonej. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, dostaniemy wino wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. Każde z nich wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości.

 

ht 2015 07x 38

 

Białe wytrawne Marani Telavuri wyróżnia się lekkością i przejrzystością. Aromat to przede wszystkim gruszka, papierówka, pigwa i wosk. Smak ma kwasowy i świeży, z wyraźną, jabłkową nutą. W wersji półwytrawnej odnajdziemy aromat jabłka i gruszki, a także melonów i bananów. Smak półwytrawnego białego Marani Telavuri wyróżnia się nutą gruszkową i kwiatową. Efekt delikatnego wygładzenia smaku uzyskany został dzięki cukrowi resztkowemu. W wersji półsłodkiej wino jest miękkie, lekko landrynkowe, z wyczuwalnymi nutami owoców – jabłka, cytryny i brzoskwini. Przypadnie do gustu osobom, które preferują lekkie, półsłodkie tony.

W czerwonym wytrawnym Marani Telavuri wyczujemy owocowe aromaty, konfiturowo-wiśniowe rejestry oraz nuty piwniczne i pestkowe. Smakuje wiśnią, dżemem z owoców leśnych oraz maliną. Ma oryginalny posmak likieru i chropawy, choć nieagresywny finał. W wersji półwytrawnej ma ciepły, konfiturowy aromat z wyczuwalnymi nutami dżemu z owoców leśnych, malinową, likieru wiśniowego oraz pestek. To proste, lekko korzenne wino wyróżnia się świeżym, owocowym, wiśniowo-pestkowym, nieco chropawym smakiem i piwnicznym akcentem w finale. Z kolei wariant półsłodki pachnie marmoladą i konfiturami. Smakuje malinami, owocami leśnymi, wiśniami i syropem. Tło jest konfiturowo-ziemiste.

Cena: białe – 24 zł

czerwone – 25 zł

Butelka: 0,75 l


Komunikaty Branżowe
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne