Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Ostatnie dni na zgłoszenia do Goût de France

2015-12-15

Zgodnie z zapowiedziami, ubiegłoroczna impreza Goût de France / Good France doczekała się kontynuacji. 21 marca 2016 roku będzie świętem francuskiej gastronomii, w ramach którego kucharze na całym świecie serwować będą stworzone przez siebie menu zgodne z tradycją kulinarną Francji.

 

W każdej restauracji, która weźmie udział w tym projekcie, specjalnie przygotowana kolacja będzie ma być hołdem dla francuskiej sztuki kulinarnej i dla wartości, których jest przekazicielem. – Chodzi o idee dzielenia się, wspólnie przeżywanej przyjemności, uznania dla dobrej żywności, poszanowania współczesnych nam ludzi i całej planety – zapowiada ambasada Francji w Polsce.

 

Szefowie kuchni z całego świata mogą włączyć się w to globalne święto posiłku. Zapisywać się można do 17 grudnia tego roku na specjalnej stronie internetowej goodfrance.com.

 

„Każde zgłoszone menu powinno eksponować francuską gastronomię w całej jej różnorodności, przy zachowaniu dla każdego szefa kuchni swobody w dostosowaniu oferty do dostępnych na miejscowym rynku produktów wysokiej jakości. W tej drugiej edycji Goût de France / Good France proponowane menu winny nawiązywać do przepisu zainspirowanego francuską sztuką kulinarną”, podają organizatorzy.

 

Menu „Goût de France / Good France” powinno składać się z następujących pozycji:

- Aperitif i przekąski

- Przystawki

- Danie główne

- Deska serów

- Deser

- Francuskie wina i szampany

 

Każde menu ma być świadectwem kuchni, w której stosuje się mniej tłuszczu, cukru i soli, w dbałości o zdrowe żywienie i o środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem roli warzyw. Wysokość ceny za menu ustala sama restauracja.


Aktualności
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne