Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Restaumatic znalazł inwestora na 2 mln złotych

2015-12-17

Restaumatic, system zamówień jedzenia online bezpośrednio w restauracji i jednocześnie narzędzie marketingowe dla restauratorów, pozyskał 2 miliony złotych od funduszu Inovo.vc Restaumatic nie tylko obsługuje zamówienia online, pozwala też restauracjom zwiększyć sprzedaż i obniżyć koszty marketingu.

Został stworzony przez Marka Skubacza i Michała Kozakiewicza, którzy wcześniej zarządzali portalem Skubacz.pl. Restaumatic jest jego rozwinięciem. Restaumatic pozwala obsłużyć klienta internetowego bez odsyłania go do pośrednika. Tu to restaurator, a nie portal buduje swoją bazę klientów. Poza tym restauratorzy mogą w prosty sposób edytować menu, ceny, wygląd swojej strony i prowadzić profesjonalny marketing internetowy. – Z systemu w ciągu półtora roku skorzystało w Polsce ponad 340 restauracji. Ostatnio do grupy Restaumatika dołączyła sieć pizzerii Gruby Benek – mówi Marek Skubacz, prezes i jeden z założycieli Restaumatika. – Mimo, że restauracje mają możliwość wypowiedzenia umowy współpracy z Restaumatikiem w ciągu zaledwie jednego dnia, nie robią tego. To jeden z dowodów na skuteczność naszego narzędzia - mówi Skubacz. – Zainwestowaliśmy w Restaumatika, bo segment zamówień z dostawą do domu, w którym działa, rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie – mówi Michał Rokosz, partner w funduszu Inovo.vc, wcześniej założyciel i dyrektor Foodpanda.pl. – Z zamówień jedzenia w dostawie korzysta już 64 proc. Polaków, w tym aż 38 proc. zamawiając jedzenie korzysta z internetu. Usługa dostawy jedzenia do domu jest obecnie najszybciej rozwijającą się częścią sektora gastronomicznego. Udział tego segmentu w sektorze gastronomicznym na świecie wzrósł w latach 2009-2014 zaledwie z 2 do 3 proc., natomiast w Polsce, w tym samym czasie wzrósł z 3,4 do 5,5 proc., a jego wartość wynosi 1,5 – 2 mld zł. – Środki zainwestowane przez fundusz Inovo.vc zostaną przeznaczone m.in. na doskonalenie systemu, na przygotowanie usługi do ekspansji zagranicznej, a także na rozwój marketingu i sprzedaży – podkreśla Skubacz. – Teraz naszą usługę będziemy sprzedawać w Niemczech, aby pomóc niemieckim restauratorom w konkurowaniu z pośrednikami o rynek klienta internetowego – dodaje Skubacz. Oprócz wsparcia zespołu Inovo.vc, szczególnie Michała Rokosza, założyciela i dyrektora Foodpandy na Europę Wschodnią, spółka może liczyć na know-how czołowych polskich przedsiębiorców z branży internetowej. Udziałowcami Restaumatika są twórcy i współwłaściciele takich serwisów jak ZnanyLekarz.pl, Positionly, Goldenline czy Niania.pl. To już druga spółka w portfelu Inovo.vc oferująca rozwiązania dla branży gastronomicznej. Wcześniej fundusz zainwestował w Kekemeke – narzędzie marketingowe, oparte na programie lojalnościowym.


Aktualności
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne