Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama





Dunkin Donuts w Wilanowie: wskrzeszenie ciastka z dziurką

2015-12-23

Markę Dunkin’ Donuts mogą z dzieciństwa pamiętać millenialsi, którzy mieli okazję porównać amerykańskie pączki „jak z serialu” do tradycyjnych polskich słodyczy. Porównanie nie wypadało jednak najlepiej, ponieważ marka w 2002 roku znikła znad Wisły. Dziś wraca.

Pierwszy lokal Dunkin’ Donuts otworzył się niedawno w obiekcie Royal Wilanów, gdzie działa już Bierhalle oraz – jak donosiliśmy – Green Caffe Nero. Amerykańska sieć w lipcu informowała o podpisaniu umowy master-franczyzowej ze spółką Varsovia Food Company. – Kontynuując strategię ekspansji Dunkin' Donuts w całej Europie, mamy przyjemność zapowiedzieć nasze wejście na rynek polski – powiedział cytowany przez PAP Paul Twohig, prezes, Dunkin' Donuts na Stany Zjednoczone i Kanadę oraz Dunkin' Donuts & Baskin-Robbins na Europę i Amerykę Łacińską. – Polska charakteryzuje się dynamicznym rozwojem kultury picia kawy, a rynek stale się rozrasta, dlatego szacujemy, że propozycja Dunkin' Donuts spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród naszych polskich klientów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z grupą osób z firmy Varsovia Food Company, które mają duże doświadczenie w branży i świetny plan na rozwój marki w Polsce – zaznaczył.

System master-franczyzy oznacza, że spółka może rozwijać własne lokalizacje pod amerykańską marką, a także udzielać licencji innym na prowadzenie swoich lokali. Jak informuje biuro prasowe Dunkin’ Donuts, zawarta w połowie roku umowa obejmuje otwarcie w najbliższych latach 44 kawiarni, a pierwszym obszarem zainteresowania restauratorów ma stać się rejon Warszawy. Na całym świecie jest dziś 11,3 tys. punktów Dunkin’ Donuts w 37 krajach, zaś w Europie – 180 obiektów. Na Starym Kontynencie firma ma szyld nad lokalami w Austrii, Bułgarii, Danii, Hiszpanii, Luksemburgu, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Do jej asortymentu należy kawa z ekspresu i napoje na bazie espresso, herbaty, mrożone napoje pod marką Coolatta, croissanty, pączki i kanapki. Marka dopuszcza również regionalne menu, które pozwala dostosować ofertę do lokalnych smaków.

Najsławniejsze jednak są pączki z dziurką, które – zgodnie z pomysłem firmy – mają być maczane (ang. dunk) w kawie. Jedzą je policjanci w klasycznych amerykańskich serialach, częściej zresztą parodiowanych niż faktycznie oglądanych. Czy sieć założona w 1950 roku w USA przyjmie się w Polsce, będziemy mogli ocenić za kilka lat. Wcześniejsze działanie DD w Polsce trwało ich sześć (1996-2002).


Aktualności
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne