Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Na długie, zimowe wieczory. Marani Mukuzani

2016-01-13

Kieliszek wina o niezwykle bogatym bukiecie, mocno nasyconym kolorze, z wyczuwalnymi taninami to doskonała propozycja na urozmaicenie sobie wieczoru. Zwłaszcza, jeśli jest to gruzińskie wino jakościowe, a noc zapada wyjątkowo wcześnie. Idealnym wyborem będzie Marani Mukuzani.MUKUZANI to szczególny rejon uprawy winorośli. Wino, które wytwarzane jest z dojrzewających tam owoców ma zastrzeżone nazewnictwo miejsca pochodzenia upraw. Marani Mukuzani powstaje w 100% z typowego dla Gruzji gatunku winogron – Saperavi.

Do pikantnych potraw

Dojrzałe owoce są ręcznie zbierane i tłoczone. Następnie fermentują w kadziach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze 23-28°C. Przez minimum 9 miesięcy wino dojrzewa w dębowych beczkach, a następnie – w butelkach. Uzyskane w ten sposób Marani Mukuzani ma wytrawny, pełny, zaokrąglony smak z wyczuwalnymi, ładnie rozpuszczonymi taninami. W złożonym bukiecie aromatycznym wyczujemy m.in. kawę, dojrzałe wiśnie, borówki, jeżyny, czekoladę, tytoń, ziemię, czarny pieprz i wanilię. Kolor wina to niezwykle głęboka czerwień. Doskonale smakuje w połączeniu z grillowanym mięsem, dziczyzną, kaczką i średnio dojrzałymi serami. Szczególnie dobrze komponuje się z pikantnymi potrawami.

Cena: 53 zł
Butelka: 0,75 l

Komunikaty Branżowe
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne