Pozytywny wizerunek restauracji
 


 
Pozytywny wizerunek restauracji

Mamy dobrą restaurację z rewelacyjnym menu i świetną obsługą. Wystrój też jest poprawny i zastanawiamy się, co jeszcze możemy zrobić, aby utrwalić pozytywny wizerunek naszego miejsca wśród dotychczasowych gości i ukształtować go wśród tych przyszłych.

pws 2015 09c 02

Zastanówmy się, z jakimi elementami identyfikacji wizualnej (z ang. CI, czyli corporate identity) restauracji spotyka się gość na miejscu. Czy jest to jej nazwa, logo, menu? Wizytówki restauracji? Standy informujące o nowościach i promocjach rozkładane na stolikach? Czy też może są to ulotki i plakaty promujące akcje okolicznościowe? Jeżeli tak, to pamiętajmy, że naszym podstawowym obowiązkiem jest zadbanie o to, aby były one spójne na poziomie graficznym, przejrzyste w sferze merytorycznej, a przede wszystkim czytelne. Wszystkie materiały, na których prezentujemy naszą restaurację, menu, mają mieć spójną linię graficzną, wyróżniającą nas spośród konkurencji. Poza tym materiały powinny być zaprojektowane w poprawny sposób i zgodne z podstawowym wizerunkiem restauracji, czyli z charakterem miejsca, z wystrojem jej wnętrza czy logo i szyldem restauracji. Aby nasza restauracja zapadła w pamięć gości, ułatwmy im zadanie. Nie utrudniajmy sobie życia projektując materiały, które nie mają wspólnej linii graficznej i już na pierwszy rzut oka trudno jest je zidentyfikować. Przy zmieniającym się średnio co dwa miesiące menu ważne jest, aby od strony technicznej jak najłatwiej wpływać na zawartość karty. Okazuje się, że proste kartki A4 z elementami naszej grafiki są najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Nieco odmiennie sytuacja wygląda z menu w formie papierowej, drukowanym w drukarni cyfrowej, zabezpieczonym folią. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku jakakolwiek zmiana wymaga ingerencji grafika, a następnie, na etapie produkcyjnym, profesjonalnego wydruku.

Na płaszczyźnie wirtualnej

Zakładam, że dzisiaj już każdy restaurator wie, jak istotne jest przedstawienie własnej restauracji oraz jej oferty na jej własnej stronie internetowej. Na co należy zwrócić uwagę przy projektowaniu lub rebrandingu strony? Na pewno warto zadbać o atrakcyjne zdjęcia menu oraz wnętrz, pamiętając o tym, że powinny być zrealizowane w trakcie profesjonalnej sesji fotograficznej. Jest to o tyle istotne, że fotografie będą nam służyły nie tylko jako obraz naszej restauracji na stronie internetowej, ale także będzie można je wykorzystać w innych celach. Przykładem niech będą media społecznościowe, portale tematyczne, ale także drukowane materiały promocyjne, jak plakaty czy ulotki. Planując sesję zdjęciową warto zastanowić się, w jakich materiałach będziemy wykorzystywać zdjęcia naszych potraw. Czy będą to kanały internetowe, czy też druki? Czy naszą potrawę wykorzystamy jako wizytówkę firmy na plakacie, bilboardzie czy też ulotce? Czy posłuży nam do pokazania menu w akcjach zewnętrznych, przy współpracy z katalogami branżowymi? Jestem zwolenniczką fotografii naturalnej, w której dania nie są aranżowane, a raczej odzwierciedlają to, co finalnie otrzymuje gość w naszym lokalu. Warto pamiętać, aby potrawa czy wnętrze restauracji było sfotografowane zarówno w ujęciu pionowym, jak i w poziomym. Dlaczego? Na etapie realizacji materiałów promocyjnych okazuje się,...Agnieszka Kopecka

Restauracja 5/2015, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail