Warszawskie knajpki w kampanii przeciwko gapieniu się w telefon
 


 


Warszawskie knajpki w kampanii przeciwko gapieniu się w telefon

2016-03-02

Odłóż telefon i zacznij rozmawiać – to motyw przewodni najnowszej akcji MasterCard i trzech warszawskich restauracji: AiOLI, AiOLI by Mini i MOMU.Gastrobar. Ich goście będą zachęcani do skorzystania z MasterCard Capsule – urządzenia, które zamknie telefony gości na czas wizyty w restauracji, dzięki czemu będą oni „zmuszeni” do rozmawiania ze sobą.

rs 2016 01c 08

Wyzwanie będą mogli sobie postawić goście trzech warszawskich restauracji: AiOLI przy ul. Świętokrzyskiej i MOMU.gastrobar przy pl. Teatralnym (przez cały marzec) oraz AiOLI przy pl. Konstytucji (od 29 lutego do 31 marca).

Założeniem akcji jest, by zachęcać gości restauracji do odkrycia na nowo, jak wyjątkowe mogą być chwile spędzone z bliskimi czy przyjaciółmi na rozmowach nie przerywanych korzystaniem z telefonu. W każdej z restauracji na jednym ze stolików pojawi się specjalne urządzenie – MasterCard Capsule, do którego goście będą mogli włożyć swoje telefony. Gdy kapsuła zostanie zamknięta, automatycznie włączy się licznik odmierzający czas spędzony bez korzystania z urządzeń mobilnych. Im dłużej telefony pozostaną zamknięte w kapsule, tym bardziej wartościowe będą nagrody czekające na uczestników akcji. Telefonu można będzie natomiast użyć na zakończenie spotkania, regulując rachunek z pomocą mobilnej płatności zbliżeniowej smartfonem.

– Technologie obecne są w każdej sferze naszego życia, także w społecznej. Przywykliśmy do tego, że telefon towarzyszy nam nieustannie, podczas uprawiania sportu, jazdy samochodem, spotkań z przyjaciółmi czy jedzenia. Często zaaferowani tym, co dzieje się w mediach społecznościowych, zapominamy, że życie ma wartość przede wszystkim wtedy, gdy nasi najbliżsi i przyjaciele są tuż obok i kiedy naprawdę możemy dzielić z nimi wyjątkowe chwile. Dlatego chcemy przypomnieć wszystkim, że to technologie są dla nas a nie my dla technologii – mówi Luiza Derek, dyrektor marketingu w polskim oddziale MasterCard Europe. – Stąd pomysł na akcję „Odkryć na nowo przyjemność rozmowy – bezcenne”. W niestandardowy sposób chcemy pokazać, że warto poświęcić czas i naszą pełną uwagę na spotkanie z drugą osobą – dodaje.

Z MasterCard Capsule równocześnie korzystać może od dwóch do ośmiu osób. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w akcji zostaną poproszone o umieszczeniu w kapsule swoich telefonów. Urządzenie wyposażone jest w czujniki monitorujące obecność telefonów w kapsule. Zabawę przerywa otwarcie kapsuły. Tym, którzy być może odwykli od prowadzenia konwersacji na żywo, z pomocą przyjdą fiszki z propozycjami tematów rozmowy z różnych kategorii.

Za realizację akcji odpowiadają agencje działające w ramach grupy Dentsu Aegis Network Polska: Isobar, Carat, Hypermedia – linked by Isobar oraz Amnet. Za wsparcie PR dla projektu odpowiadają natomiast agencja Solski Burson-Marsteller oraz dział PR i Marketingu Dentsu Aegis Network Polska.

– Proste, życiowe i działa – wystartowaliśmy parę godzin temu, z kapsuł skorzystało już kilkanaście chętnych grup. Polecam sobie i każdemu innemu – no, chyba że ktoś nie ma z tym zjawiskiem problemu i się z nim nie spotkał, w co nie wierzę, bo moja babcia nawet ostatnio na to narzekała, a ona robiła prawo jazdy, jak na ulicach było więcej koni niż aut – podsumował na Facebooku dumny z akcji Yuri Drabent z Isobar Poland.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail