Sebastian Olma od dziś w Wilczej 50
 


 

Sebastian Olma od dziś w Wilczej 50

2016-05-05

Już 5 maja br. otworzy się nowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy – restauracja Wilcza 50. Stanowisko szefa kuchni objął Sebastian Olma, wcześniej szef Kafe Zielony Niedźwiedź i zwycięzca II edycji programu Top Chef. Uroczyste otwarcie 4 maja połączone było z Galą Finałową VI edycji programu. Pierwszy serwis dla gości nastąpi jednak dopiero dziś.

rs 2016 05a 02

Nowopowstały koncept to miejsce z autorską kuchnią Sebastiana, opierającą się na polskich regionalnych produktach. To ukłon w kierunku sezonowych składników, pochodzących z rodzimych rzek, morza, lasów i pól. Stąd szczególna dbałość w doborze dostawców, którzy dodatkowo zapewnią najwyższej jakości produkty z zagranicy.

Menu serwowane na Wilczej to menu główne i bogata oferta lunchowa, która zawsze zawierać będzie trzy przystawki, trzy dania główne i dwa desery do wyboru. W karcie głównej wśród przystawek znajdziemy m.in. chłodnik z zielonego groszku z kozim serem, smażone foie gras z gruszką i rokitnikiem, tatar wołowy czy podroby. Dania główne to polskie ryby i mięsa, w tym królik z komosą ryżową, smardzami, bobem i sosem maślanym, polędwica wołowa ze szpinakiem, szpikiem kostnym i puree ziemniaczanym i kaczka w tradycyjnej oprawie czy filet z sandacza. Zarówno w lunchu, jak i w karcie regularnej znajdą się dania bezmięsne. Menu jest oczywiście sezonowe.

Managerem restauracji został Jakub Wańkowicz, który ostatnie kilkanaście lat spędził w Wielkiej Brytanii. Tam zdobywał swoje doświadczenia w gastronomii. Ostatnie lata to stanowisko głównego managera w gwiazdkowych restauracjach w Londynie i Yorku.

Kartę win współtworzyła Magdalena Górska, na stałe przebywająca w Londynie. Jej doświadczenia zawodowe to między innymi stanowisko sommeliera w restauracjach Gordona Ramsaya, w tym w luksusowym 5* hotelu Claridge’s w samym sercu Mayfair czy w hotelu Savoy. Obecnie jest managerem restauracji Richarda Corrigana.

Koncept restauracyjny Wilczej 50 zostanie poszerzony o kawiarnię, gdzie od godzin porannych serwowana będzie kawa z wypiekami i lekkie śniadania.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail