Kiełba w Gębie będzie emitować akcje
 


 

Kiełba w Gębie będzie emitować akcje

2016-08-04

Sieć trzech warszawskich lokali gastronomicznych Kiełby w Gębie rozpoczyna emisję akcji na beesfund.com – platformie equity crowdfundingowowej, a wkrótce zamierza podwoić ilości punktów gastronomicznych.


rs 2016 08a 01

Grupa KWG Superfoods S.A. – właściciel sieci grillbarów Kiełba w Gębie, wspólnie z polską platformą equity crowdfundingową beesfund.com, zamierza sprzedawać swoim klientom akcje. Spółka planuje pozyskanie tą drogą 400 tys. zł i tym samym przyspieszenie ogólnopolskiej ekspansji sieci. Specjalnie w tym celu KWG Superfoods S.A. wyemitowała 26 667 akcji o wartości 15 zł każda. W sumie spółka zamierza sprzedać 21 proc. udziałów amatorom kiełbasek i innych grillowanych specjałów.

– Cena jednej akcji – 15 zł – to średni koszt zamówienia w lokalach Kiełby w Gębie. Za cenę jednego dania akcjonariusze otrzymują imienne akcje spółki, zniżki przy zakupie w lokalach firmy w całym kraju oraz możliwość partycypacji w przyszłych zyskach firmy – informuje Piotr Loroch, COO Beesfund.com, platformy, która zorganizowała emisję.

KWG Superfoods S.A. ma precyzyjne plany związane z emisją. – Pozyskane środki przeznaczymy na otwarcie nowego lokalu w legendarnej Hali Koszyki oraz kolejnych dwóch punktów w największych miastach w Polsce. Celujemy w lokalizacje mocno zorientowane na turystów i imprezy. Kapitał niezbędny do uruchomienia jednego nowego punktu to ok. 120 tys. zł. W kolejnym kroku oprócz lokali własnych planujemy także ekspansję w formie franczyzy. Pozyskany kapitał, wsparty finansowaniem z zysków pozwoli nam na podwojenie ilości punktów gastronomicznych do końca 2017 roku – podkreśla Jarek Czechowski pomysłodawca i założyciel sieci.

Foodtruck Kiełba w Gębie pojawił się na warszawskich ulicach w maju 2014 roku. W 2015 roku, sieć – operując foodtruckiem i jednym punktem stacjonarnym nad Wisłą – obsłużyła ponad 35 tys. klientów. Na fali rosnącej popularności „naturalnych grillowanych kiełb” w styczniu 2016 roku, sieć wzbogaciła się o punkt stacjonarny w podziemiach Dworca Centralnego PKP w Warszawie, a w maju 2016 uruchomiony został drugi punkt nad Wisłą, tym razem na Płycie Desantu, na której działa klub Cud nad Wisłą. Dewizą Kiełby w Gębie jest hasło „W 100% naturalne – własnej roboty – do syta”.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail