Co zjedzą lekkoatleci?
 


Co zjedzą lekkoatleci?

Sodexo, strategiczny dostawca usług gastronomicznych na Stadionie Narodowym, zapewni kompleksowy catering gościom lekkoatletycznego LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej, który już 28 sierpnia odbędzie się na największym obiekcie sportowym w Polsce – PGE Narodowym.

Polscy lekkoatleci zakończyli zmagania w tegorocznych XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio. To jednak nie koniec sportowych emocji, które serwowali nam w trakcie ostatnich tygodni nasi sportowcy. Przed miłośnikami lekkoatletyki bowiem 7. LOTTO Memoriał im. Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na PGE Narodowym. Firma Sodexo, wyłączny dostawca usług gastronomicznych na PGE Narodowym, już po raz trzeci z rzędu zapewni kompleksową obsługę gastronomiczną tego przedsięwzięcia.

Wyjątkowe menu dla wyjątkowych gości

W ramach realizowanych usług, Sodexo obsłuży między innymi gości loży VIP, biznesklubu, a także zapewni serwisy kawowe i cateringowe dla dziennikarzy oraz zawodników walczących o palmę pierwszeństwa podczas tegorocznego spotkania. Goście, biorący udział w wydarzeniu, będą mogli skosztować między innymi takich przysmaków, jak wolno pieczony rostbef z marynowaną fasolką szparagową, zielone curry z mlekiem kokosowym i liśćmi kafiru, fenkuł z pomarańczami i sezamem – a na deser dyniowy cobler z kruszonką. W sumie Sodexo zaserwuje ponad 30 różnorodnych dań, zarówno w formie tzw. zimnego, jak i gorącego bufetu. Ze względu na spektakularną skalę wydarzenia (organizator spodziewa się blisko 30 000 gości) firma oddelegowała do obsługi ponad 300 wykwalifikowanych i doświadczonych członków personelu.

Jak na warszawski memoriał przystało, nie zabraknie także gastronomicznej klasyki. Firma przygotowała dla gości specjalną akcję, odwołującą się do warszawskich tradycji kulinarnych. Wokół PGE Narodowego staną specjalne punkty sprzedaży, gdzie każdy z zainteresowanych będzie mógł nabyć tradycyjne pyzy, rodem z warszawskiej Pragi, sprzedawane w słoiku!

Kompleksowo i prestiżowo

Kompleksowe usługi żywieniowe, świadczone przez Sodexo, to nie tylko prowadzenie stołówek pracowniczych, restauracji biurowych czy kawiarni. Spółka świadczy także usługi z segmentu Prestige w zakresie żywienia i kompleksowej obsługi wydarzeń specjalnych. Firma dotychczas zadbała m.in. o obsługę cateringową podczas Mistrzostw EURO 2012 oraz szczytu klimatycznego ONZ COP19 w Warszawie. Sodexo, realizując kompleksową obsługę wielu prestiżowych wydarzeń, przyczynia się do ich sukcesu od kuchni – i to dosłownie. Różnorodność, niezapomniane smaki
i elegancja zagoszczą także w menu i na stołach kucharzy Sodexo Prestige w ramach obchodów Memoriału Kamili Skolimowskiej.

O Sodexo Prestige
Sodexo Prestige Polska jest wyłącznym dostawcą usług cateringowych na PGE Narodowym, gdzie obsługuje wszystkie punkty gastronomiczne, począwszy od kiosków, poprzez biznes kluby, kończąc na dostarczaniu unikalnych rozwiązań cateringowych dla gości lóż stadionu.
Jako międzynarodowa grupa, Sodexo obsługuje liczne obiekty sportowe na całym świecie, świadcząc różnorodne usługi żywieniowe, od obsługi kiosków gastronomicznych po najświetniejsze loże i cateringi na prestiżowe wydarzenia. Znajduje się wśród nich Stadion Camp Nou w Barcelonie. Sodexo serwuje tam dania pierwszej drużynie, pracownikom klubu oraz adeptom słynnej szkółki La Masía. Z Sodexo można zerknąć się również na stadionach narodowych Szkocji – Hampden Park oraz Finlandii – Olympiastadion w Helsinkach. Firma zapewnia pełen zakres usług żywieniowych na obiektach znanych piłkarskich klubów angielskich – Newcastle United oraz Everton FC, szkockich – Aberdeen FC i Queens Park Rangers, francuskich – Paris Saint-Germain, Olympique Marsylia, Olympique Lyon i AS Cannes, a także dla fińskiego zespołu HJK Helsinki. Sodexo świadczy też pełną obsługę żywieniową sportowych aren wielu amerykańskich uniwersytetów, w tym stanowych uniwersytetów w Oklahomie, Teksasie, Arizonie, Oregonie, Kansas, Tennessee oraz uniwersytetów w Kalifornii i Nevadzie. Firma obsługuje także wiele znanych na całym świecie wydarzeń sportowych o charakterze okazjonalnym, a wśród nich m.in. wyścig kolarski Tour de France (w tym roku po raz 25), rajd Dakar czy wyścigi konne Royal Ascott. Dań z menu Sodexo mogli również spróbować sportowcy oraz kibice uczestniczący w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. oraz w EURO 2012 w Warszawie.Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail