Selgros Cash&Carry i Transgourmet nieustannie poszerzają zakres usług dla branży HoReCa
 


 


Selgros Cash&Carry i Transgourmet nieustannie poszerzają zakres usług dla branży HoReCa

2016-10-16

Wypowiedź Djamela Djellouli, Dyrektora ds. HoReCa Transgourmet Polska, operatora marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet  


Z zadowoleniem obserwujemy rozwój rynku gastronomicznego w Polsce. Rośnie liczba restauracji, barów i kawiarni, które oferują coraz bogatsze menu. Cieszymy się, że po wieloletniej dominacji restauracji włoskich widzimy powrót do tradycyjnej polskiej kuchni. Cenią to zarówno  goście, jak i światowi koneserzy. Dowodem tego jest kolejna gwiazdka Michelina dla polskiej restauracji. Także dzięki popularyzacji sztuki kulinarnej w mediach konsumenci są coraz bardziej świadomi i ciekawi nowych  smaków.


Dowodem rozwoju branży jest również szereg konkursów kulinarnych, które odbywają się w naszym kraju. Startują w nich zarówno doświadczeni mistrzowie, jak i młodzi adepci gotowania. Również angażujemy się w takie działania, samodzielnie organizując na przykład polską edycję konkursu "Les Chefs en Or’’, czy też wspierając inne konkursy realizowane wspólnie z Ogólnopolskim  Stowarzyszeniem  Szefów Kuchni i Cukierni.


Temat edukacji kulinarnej jest nam szczególnie bliski. Nasze wsparcie kierujemy zarówno w stronę uczniów szkół gastronomicznych, jak i zawodowych kucharzy. We wszystkich miastach, w których znajdują się hurtownie Selgros Cash&Carry współpracujemy ze szkołami gastronomicznymi. W trakcie zajęć uczniowie mają okazję zapoznać się z pracą w poszczególnych działach hurtowni, mogą pogłębić swoją wiedzę i realizować ciekawe zadania, czyli w sposób optymalny połączyć teorię z praktyką.
Z kolei w naszym Centrum Dystrybucyjnym w Ożarowie Mazowieckim działa Akademia Kulinarna, gdzie pod okiem mistrzów swoje umiejętności doskonalą zarówno uczniowie jak i profesjonalni kucharze.


Staramy się cały czas poszerzać zakres naszych usług dla branży HoReCa. Temu służy szereg działań naszych 17 hurtowni Selgros Cash&Carry oraz uruchomiony w zeszłym roku nowy kanał dystrybucji Transgourmet, który  specjalizuje się w dowozach produktów spożywczych i przemysłowych m.in. do hoteli, gastronomii, firm cateringowych, klientów sieciowych HoReCa oraz punktów zbiorowego żywienia. Bogate zaplecze grupy Transgourmet sprawia, że mamy dostęp do wielu produktów z własnych zakładów produkcyjnych Transgourmet, oraz tych pochodzących z całego świata.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail