Ruszyła rekrutacja barmanów do World Class 2017
 


 


Ruszyła rekrutacja barmanów do World Class 2017

2016-11-04

Nowa formuła z naciskiem na edukację i światowy finał w Meksyku. Tak zapowiada się nowa edycja konkursu barmańskiego World Class Competition.

 

Zgłoszenia do krajowych eliminacji wystartują 9 listopada, jednak już w październiku ruszył cykl bezpłatnych, otwartych dla barmanów szkoleń. Spotkania odbywają się w ośmiu miastach, a udział w przynajmniej jednym z nich jest warunkiem kwalifikacji do konkursu.

 

Tym razem najlepsi barmani z 60 państw pojadą do Meksyku. Zanim to jednak nastąpi, kandydaci przejdą przez sito krajowych eliminacji, które właśnie ruszyły. Nowa polska edycja jest w większym stopniu nastawiona na szkolenie talentów barmańskich. W ośmiu miastach: Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu odbywa się cykl warsztatów. Szkolenia prowadzone są przez dwóch pierwszych Polaków w światowych finałach World Class Pawła Rodaszyńskiego i Mateusza Szuchnika. Laureaci poprzednich edycji zdradzają, jak przygotować się do aplikacji, zdobyć wysokie noty w eliminacjach i wreszcie za-walczyć o światowe trofeum. Szkolenia zaplanowane są do końca listopada.

 

Rekrutacja barmanów odbywać się będzie od 9 listopada do 15 lutego, a zadaniem kandydatów będzie stworzenie receptury koktajlu nawiązującego do jednego z pięciu trendów w światowej miksologii, opisanych w raporcie Diageo Reserve World Class pt. Future of Cocktails: Emocje, Hi-tech, W nieznane, Ekorozwój, Wybór.

 

Listę 30 barmanów, którzy zakwalifikują się do polskiej edycji konkursu (top 30), poznamy w drugiej połowie lutego 2017 r. Po półfinałowym zjeździe barmańskim w kwietniu przyszłego roku jury wyłoni finałową dwunastkę, zaś polskiego Barmana Roku 2017 i finalistę World Class Competition w Meksyku poznamy pod koniec maja.

 

W 2016 roku na globalne finały World Class Poland w Miami wyjechał Paweł Rodaszyński. Rok wcześniej w światowych zawodach w Kapsztadzie wziął udział Mateusz Szuchnik. Obaj do kraju wrócili z pozycją w gronie 20 najlepszych barmanów globu.

 

World Class Poland jest częścią globalnego programu Diageo Reserve World Class, którego misją jest edukacja i rozwój kultury alkoholu. Dlatego proces wyłonienia reprezentanta Polski na światowych zawodach obejmuje równolegle realizację zadań konkursowych oraz warsztaty prowadzone przez ekspertów w dziedzinie miksologii.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail