Szeroka oferta makaronów w Selgros Cash&Carry
 


 
Szeroka oferta makaronów w Selgros Cash&Carry

2016-11-21

Karol Lisiński, Menager Centrum Doradztwa Kulinarnego Transgourmet i Selgros Cash&Carry

rs 2016 11hh 01

Oferta Selgros Cash&Carry dla branży Horeca została wzbogacona niedawno o serię makaronów Marki Własnej Transgourmet  Economy i Quality wyprodukowanych z pszenicy durum oraz jajek od kur z wolnego wybiegu. Dostępne są w różnych kształtach, od spaghetti i papardelle po penne czy fusilli w pięciokilogramowych opakowaniach. Niektóre makarony nadają się też do nadziewania i pieczenia, a inne jak tortellini czy ravioli mają farsz. W Selgros dostępny jest również makaron z semoliny, w wyjątkowym jasnożółtym kolorze, który po ugotowaniu nie skleja się i pozostaje al dente. Semolina nadaje się też do wypieku chleba, rozmaitych ciast oraz słonych przekąsek. Mąka z semoliny gwarantuje odporność na rozgotowywanie się, możliwość dłuższego przechowywania, oraz nadaje potrawą włoski smak. We Włoszech wyróżniamy także „pasta corta” i „pasta lunga”, czyli makarony krótkie i długie. Makarony można barwić. Powinny to być jednak naturalne składniki, typu sepia, szpinak lub pomidory, które nie popsują  smaku, tylko go urozmaicą. Całość uzupełniają makrony z ciemnej mąki, na przykład żytniej czy razowej.

Własne kuchnie makaronowe rozwinęły się w różnych rejonach świata, ale nigdzie nie są one tak różnorodne jak we Włoszech. Włoski makaron dostępny jest we wszystkich możliwych kształtach – nitkach, świdrach, muszelkach, kokardach i wielu innych – każdy ze swoją własną nazwą. Do wybranego rodzaju makaronu dopasowuje się konkretny rodzaj sosu i potrawę.

Wysoka jakość dostępnych na rynku makaronów, zależy od użycia jako składnika bazowego mąki z twardej pszenicy durum także dostępnej w naszych hurtowniach. Zasadniczo rozróżnić możemy makaron jajeczny, najczęściej przyrządzany z mąki pszenicy miękkiej, oraz makaron bez dodatku jaj, z mąki z pszenicy twardej. Świeży makaron we Włoszech nazywany jest „pasta fresca”. Jednak do handlu najczęściej trafia „pasta seca”, czyli makaron suszony.

Jeżeli kucharze sami nie przygotowują własnego makaronu mogą skorzystać z szerokiej oferty asortymentu dostępnego w Selgros Cash&Carry, w tym makaronów świeżych i mrożonych dostępnych w różnych kształtach oraz kolorach. W ofercie posiadamy również  inne ciekawe produkty, jak tagiatelle nero lub papardelle szpinakowe, które wrzuca się na chwilę do gorącej osolonej wody, a następnie do przygotowanego wcześniej sosu, by na koniec delektować się daniem we własnej restauracji czy domu. Ponadto posiadamy makarony mrożone, faszerowane np. cannelloni z ricottą oraz szpinakiem oraz wiele innych pyszności niezbędnych w przygotowywaniu dań z kuchni włoskiej, a także bardziej egzotyczne makarony, wykorzystywane do przygotowania dań z kuchni azjatyckiej.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail