Szeroka oferta makaronów w Selgros Cash&Carry
  
Szeroka oferta makaronów w Selgros Cash&Carry

2016-12-05

Karol Lisiński, Menager Centrum Doradztwa Kulinarnego Transgourmet i Selgros Cash&Carry

Oferta Selgros Cash&Carry dla branży Horeca została wzbogacona niedawno o serię makaronów Marki Własnej Transgourmet  Economy i Quality wyprodukowanych z pszenicy durum oraz jajek od kur z wolnego wybiegu. Dostępne są w różnych kształtach, od spaghetti i papardelle po penne czy fusilli w pięciokilogramowych opakowaniach. Niektóre makarony nadają się też do nadziewania i pieczenia, a inne jak tortellini czy ravioli mają farsz. W Selgros dostępny jest również makaron z semoliny, w wyjątkowym jasnożółtym kolorze, który po ugotowaniu nie skleja się i pozostaje al dente. Semolina nadaje się też do wypieku chleba, rozmaitych ciast oraz słonych przekąsek. Mąka z semoliny gwarantuje odporność na rozgotowywanie się, możliwość dłuższego przechowywania, oraz nadaje potrawą włoski smak. We Włoszech wyróżniamy także „pasta corta” i „pasta lunga”, czyli makarony krótkie i długie. Makarony można barwić. Powinny to być jednak naturalne składniki, typu sepia, szpinak lub pomidory, które nie popsują  smaku, tylko go urozmaicą. Całość uzupełniają makrony z ciemnej mąki, na przykład żytniej czy razowej.

Własne kuchnie makaronowe rozwinęły się w różnych rejonach świata, ale nigdzie nie są one tak różnorodne jak we Włoszech. Włoski makaron dostępny jest we wszystkich możliwych kształtach – nitkach, świdrach, muszelkach, kokardach i wielu innych – każdy ze swoją własną nazwą. Do wybranego rodzaju makaronu dopasowuje się konkretny rodzaj sosu i potrawę.

Wysoka jakość dostępnych na rynku makaronów, zależy od użycia jako składnika bazowego mąki z twardej pszenicy durum także dostępnej w naszych hurtowniach. Zasadniczo rozróżnić możemy makaron jajeczny, najczęściej przyrządzany z mąki pszenicy miękkiej, oraz makaron bez dodatku jaj, z mąki z pszenicy twardej. Świeży makaron we Włoszech nazywany jest „pasta fresca”. Jednak do handlu najczęściej trafia „pasta seca”, czyli makaron suszony.

rs 2016 11hj 01

Jeżeli kucharze sami nie przygotowują własnego makaronu mogą skorzystać z szerokiej oferty asortymentu dostępnego w Selgros Cash&Carry, w tym makaronów świeżych i mrożonych dostępnych w różnych kształtach oraz kolorach. W ofercie posiadamy również  inne ciekawe produkty, jak tagiatelle nero lub papardelle szpinakowe, które wrzuca się na chwilę do gorącej osolonej wody, a następnie do przygotowanego wcześniej sosu, by na koniec delektować się daniem we własnej restauracji czy domu. Ponadto posiadamy makarony mrożone, faszerowane np. cannelloni z ricottą oraz szpinakiem oraz wiele innych pyszności niezbędnych w przygotowywaniu dań z kuchni włoskiej, a także bardziej egzotyczne makarony, wykorzystywane do przygotowania dań z kuchni azjatyckiej.  


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail