Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Włoski lokal o niewłoskim klimacie

Lokal, który niczym nie przypomina włoskiej trattorii. Nie ma też nigdzie trójkolorowej flagi, ani nawet cerowanych obrusów. Czyżby tak miała wyglądać restauracja włoska przyszłości? I to w Gdyni. Dopiero po chwili zauważam ogromny, kafelkowy piec na pizzę. Do tej pory mój wzrok krążył pomiędzy wymyślnymi lampami po nowoczesnym, loftowym wystroju gdyńskiego – Serio.

pws 2015 09c 16

Lokalizacja

 Restauracja zlokalizowana jest na rogu ulicy 3 maja i Zgody. Sto metrów od jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Gdyni – 10 lutego. Mimo tego sprawia wrażenie bycia nieco na uboczu. Z pełną świadomością wybraliśmy miejsce, które trzeba znaleźć i odkryć. Dosłownie obok działa zresztą nasz pierwszy lokal – Śródmieście. To sąsiedztwo sprawia też, że znacznie łatwiej nadzorować nam oba interesy. 

Wystrój

Autorem projektu wnętrza jest Maciej Ryniewicz, niezwykle zdolny i coraz bardziej rozchwytywany architekt, a prywatnie również nasz przyjaciel. Wspólnie z nim realizowaliśmy już nasz pierwszy koncept – Śródmieście. Lubimy miejski, loftowo-industrialny styl – beton, stal czy odkrytą cegłę. W Serio przełamaliśmy go rozbiórkowym drewnem, skórą oraz szkłem. Staraliśmy się uciec od stylistyki tradycyjnej włoskiej restauracji. Zależało nam, aby wnętrze było nowoczesne i uniwersalne. Jedynie pewne akcenty, jak opalany drewnem piec ustawiony naprzeciwko wejścia, zdradzają z jaką kuchnią mamy do czynienia....Stefan Wroński

Restauracja 5/2015, KONCEPT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności