Nowy numer "Restauracji"
 







w numerze

Nowy numer "Restauracji"

Ostatnie kilkanaście miesięcy to niesamowite przyspieszenie technologiczne w gastronomii. Czynnikiem, który nasilił ten proces, była niewątpliwie pandemia i konieczność bezdotykowych transakcji, zamawianie online etc. Poza tym mniejsza podaż pracowników wymusiła zmechanizowanie procesów w lokalach, gdzie tylko jest to możliwe. Zatem roboty, które pojawiały się dotychczas jedynie w filmach science fiction, wchodzą do restauracji. Może nie literalnie, ale zdecydowanie nie możemy nie odnotować zjawiska sztucznej inteligencji. W temacie numeru pytamy ekspertów o wyjaśnienie, w jakich obszarach pracy restauracji jest obecna i przydatna AI i jakie płyną z tego realne korzyści dla gastronomii.

 

Restauracja 04

Często zastanawiamy się nad wyborem drogi, pomysłem na siebie i swój biznes, a odpowiedzi są tuż przed oczami. To może być np. smak i nostalgia dzieciństwa. Tak było w przypadku restauratorki Olgi Kopylovej, która wychowana w nadmorskim Sewastopolu na Krymie, od dziecka uwielbiała morskie smaki i to było to, w czym czuła się najlepiej. Z tych wspomnień wyłonił się pomysł na sklep rybny i smażenie ryb, a dziś to sieć restauracji Czarnomorka. To nasza rozmowa w tym numerze.

Łukasz Mazierski wyjaśnia, jak gromadzenie i analiza danych oraz przygotowywanie raportów pomaga w usprawnieniu prowadzenia biznesu gastronomicznego. Sławek Głomski podpowiada konkretne narzędzie do zwiększenia zysków, jakim jest macierz BCG. Krzysiek Kaliciński przybliża, jak w optymalny sposób rekrutować zespół do lokalu gastronomicznego. A szef Michał Wawro w swoim felietonie podpowiada, jak pracować nad relacjami z dostawcami. W dziale prawnym mecenas Katarzyna Białek wyjaśnia, jak przygotować ofertę menu, aby była zgodna z prawem.

Kuchnia otwarta to dziś zdecydowanie jeden z bardziej widocznych trendów. Jak ją urządzić, aby czerpać z niej maksymalne korzyści tak dla gości, jak i zespołu? Na te pytania odpowiada architekt wnętrz Agata Frątczak.

Szczypta smaku, szczypta soli, szczypta ziół, no właśnie, tak niewiele potrzeba, aby dodać potrawie nowy wymiar smakowy. O ziołach i przyprawach rozmawiamy w dziale gourmet.

W tym numerze jak zwykle nie zapominamy o alkoholach w gastronomii. Arkadiusz Białkowski zaznajamia nas z ewolucją zawodu barmana i najnowszych trendach w miksologii. Z kolei Piotr Sajdak w swoim felietonie opowiada o tym, co pijemy latem 2023 r.

Wojciech Starzycki wyjaśnia, dlaczego ważne dla wizerunku restauracji i jej zysków jest posiadanie polskiego wina w karcie. Tomasz Potrzebowski snuje refleksję o winie na kieliszki w restauracji.

Już na sam deser ja zabieram państwa w winiarsko-kulinarną podróż do serca Hiszpanii, czyli regionu Castilla y León.

 

Życzę przyjemniej lektury.

Anna Smolec, redaktor naczelna

 

 

 



Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail