Małopolskie atrakcje religijne magnesem na hiszpańskich turystów
 








Małopolskie atrakcje religijne magnesem na hiszpańskich turystów

2012-10-19

W ostatnich latach w Małopolsce obserwuje się stały wzrost zainteresowania turystyką religijną. W 2011 roku do jej stolicy przyjechało aż 1 mln 200 tys. turystów religijnych, czyli o ponad pół mln więcej niż w roku 2009. Tym razem religijno-kulturowe bogactwa Krakowa i Małopolski zaprezentowano w sercu Hiszpanii. 17 października w Madrycie ponad 30 przedsiębiorców i dziennikarzy wzięło udział w warsztatach adresowanych do hiszpańskiej branży turystycznej połączonych z prezentacją oferty turystyki religijnej Małopolski.

 

Hiszpański workshop został zorganizowany w ramach projektu unijnego „Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej”. Stanowił element kampanii podnoszącej konkurencyjność Małopolski poprzez wykreowanie wizerunku regionu i marki Krakowa jako europejskiego centrum religijnego. Religijny potencjał Małopolski został zaprezentowany w Hiszpanii nie bez powodu. Z tego kraju przyjeżdża do regionu największy odsetek pielgrzymów, a podróże hiszpańskich turystów są coraz częściej motywowane religijnie. W 2011 roku cel religijny przyjazdu do regionu deklarowało 4,4 % wszystkich zagranicznych turystów przy 2,2 % rok wcześniej. Władze województwa pragną wykorzystać istniejący religijno-kulturowy potencjał, co zdecydowanie zwiększy ruch turystyczny i tym samym spowoduje wzrost gospodarczy regionu.

To pierwsza tego rodzaju kampania prezentująca religijne walory naszego województwa. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji działań promujących turystykę pielgrzymkową Kraków stanie się największym centrum religijnym Europy i będzie rozpoznawalny wśród pielgrzymów na całym świecie - deklaruje Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Pamiętajmy jednak, że turystyka religijna dynamicznie rozwija się nie tylko w Krakowie, ale i w całej Małopolsce – dodaje dyrektor Kantor.

Do małopolskich atrakcji religijnych zalicza się ponad 120 sanktuariów o randze krajowej, międzynarodowej i ponadregionalnej, na czele z największym centrum światowego kultu Bożego Miłosierdzia - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Małopolska jak żaden inny region może poszczycić się tak dużą liczbą miejsc związanych z postacią Jana Pawła II.

W przyszłym roku w trasę po Europie ruszy Mobilne Muzeum Jana Pawła II - akcja promocyjna Krakowa i Małopolski odbędzie się w europejskich centrach religijnych (Loreto, San Giovanni Rotondo, Fatima, Lourdes, Santiago de Compostela). W projekcie założono ponadto przygotowanie workshopu branżowego w Mediolanie oraz organizację międzynarodowej konferencji w Krakowie pn. „Turystyka religijna jako element integracji międzykulturowej”.

Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie wraz z Gminą Miejską Kraków w ramach programu pt. „Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej”, który otrzymał dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Aktualności
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail