Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Jak oświetlić wnętrze, aby nadać mu klimat?

Gra światłem jest sztuką, szczególnie podczas aranżacji wnętrz restauracyjnych. Jest kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby pomieszczenia sprawiały wrażenie przytulnych oraz optycznie większych. Sprawdź, jak dzięki oświetleniu nadać wnętrzu odpowiedni klimat.

 rs 2017 06zi 23

  

Dywersyfikacja i barwa to podstawa

Jeśli planujemy oświetlenie dużego pomieszczenia, pamiętajmy o tym, aby było w nim przynajmniej kilka różnych źródeł światła z możliwością regulacji jego natężenia. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na lampę wiszącą i podłogową – wtedy oświetlenie można dostosować do pory dnia i aktualnych potrzeb. Światło powinno być rozmieszczone równomiernie, ale praktycznie. Jedną z cech światła, która pozwala na wiele kombinacji i rozwiązań, jest jego natężenie. Nie należy jednak zapominać o tym, że równie ważna jest jego barwa (ciepła, zimna, neutralna) odpowiedzialna za tworzenie nastroju. Popularnymi barwami światła stosowanego do oświetlenia ogólnego są: barwa dzienna, biała chłodna, biała, biała ciepła. Są to barwy uniwersalne, na które warto zdecydować się wówczas, gdy przestrzeń pełni różne funkcje w zależności od pory dnia. Ciekawe efekty można uzyskać, mieszając barwy, właśnie w ten sposób najłatwiej kreować atmosferę. Karol Jaworek, ekspert Agata SA ds....


Restauracja 6/2017, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2018 02
2/2018   Spis treści »
marzec-kwiecień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne