Krakowska gastronomia z duszą
  
Krakowska gastronomia z duszą

Zbudowany w 1913 r. budynek do lat 60. XX w. mieścił zajezdnię tramwajową, potem warsztaty i magazyny, by w latach 90. stać się kartingowym motodromem, na którym pierwsze kroki stawiał Robert Kubica. Od 2012 r. wyremontowana Stara Zajezdnia by DeSilva funkcjonuje jako restauracja i minibrowar.

rs 2018 1az 03

☀ Powód wyboru lokalizacji

Potencjał miejsca, jego historia oraz bardzo zły stan obiektu ważnego dla historii Krakowa sprawiły, że decyzja o tej niełatwej w realizacji inwestycji i pionierskiej w skali sieci hotelowej DeSilva była dla właścicieli sporym wyzwaniem. W 2012 r. nie było takiego obiektu na mapie Krakowa, a po sześciu latach działalności Stara Zajezdnia jest wciąż pod względem wachlarza możliwości ewenementem na mapie gastronomicznej Krakowa. 

rs 2018 1az 04

☀ Konkurencja

Od kilku lat można zauważyć szybki rozwój krakowskiej gastronomii. Nie chodzi tu tylko o tradycyjne restauracje z obsługą à la carte, ale o miejsca, które specjalizują się w nowych na rynku rodzajach kuchni międzynarodowej czy też wąskiej działalności skupiającej się na konkretnych potrawach i stylach. Modny od kilku sezonów trend slow food oraz food trucki dodają swoistego kolorytu oraz nowych możliwości podbicia podniebienia mieszkańców Krakowa i osób, które odwiedzają miasto.

 

☀ Pomysł na biznes

Każde miejsce potrzebuje odpowiedniej ilości czasu, aby pozyskać sobie zwolenników i stałych gości – to dzięki nim się rozwija. Jest to proces długofalowy i trudny, który w wypadku Starej Zajezdni zaczął przynosić widoczne efekty mniej więcej po dwóch latach działalności. Było to zgodne z przyjętym planem rozwoju obiektu. Wytyczenie drogi, jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną, ustalenie celu dla minibrowaru, stworzenie planu...opr. Rafał Skórski

Restauracja 1/2018, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail