Steki i hamburgery: wołowina na luksusowo
  
Steki i hamburgery: wołowina na luksusowo

Wołowina w restauracji jest mięsem ekskluzywnym i pożądanym przez koneserów. Hamburgery, znane jako tanie jedzenie oferowane przez bary, coraz częściej pojawiają się jako produkt luksusowy tuż obok steków.

rs 2016 11e 25 

  Wołowina w postaci steków w polskiej gastronomii wciąż jest rarytasem i można odnieść wrażenie, że wciąż czeka na swoje „pięć minut”. Z badań IPSOS wynika, że prawie 60 proc. naszych rodaków nigdy nie próbowało steku wołowego, a 26 proc. nigdy nie miało ku temu okazji. Mieszkańcy naszego kraju mają świadomość faktu, że jest to mięso bogate w składniki odżywcze (80 proc. badanych), chociaż prawie tyle samo (84 proc.) twierdzi, że mięso na steki jest zbyt drogie. Wartym rozważenia jest też fakt, że 53 proc. Polaków uważa, iż steki po przyrządzeniu są zbyt twarde. Nieco inaczej rzecz ma się z hamburgerami, które nasi rodacy uwielbiają – w raporcie „Polska na talerzu 2017”, sporządzonym przez IQS dla Makro, znalazły się one na trzecim miejscu, po pizzy i makaronach oraz rodzimych daniach. Z raportu wynika także, że dla Polaków coraz ważniejsza jest jakość jedzenia. Hamburgery, mimo że wciąż królują w lokalach typu fast food, pojawiają się coraz częściej jako składnik menu nawet w najbardziej luksusowych lokalach gastronomicznych. Oferowane są tam autorskie ich wariacje szefów kuchni, które zaspokajają gusta największych koneserów wołowiny w tej postaci. Burgery gourmet, czyli z dobrej jakości mięsa, z nienadmuchaną bułką i ciekawymi dodatkami, zawierają od 150 do 180 gramów mięsa, co czyni je daniem restauracyjnym. Ich składniki zadowolą najbardziej wymagających.

 

Podstawowy składnik – wołowina

Na steki doskonale nadaje się przerośnięta polędwica wołowa,...Anna Jabłońska

Restauracja 3/2018, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail