Kurs na kulinarny sukces
  
Kurs na kulinarny sukces

W ciągu niespełna trzech lat Anna i Tomasz Strażyńscy stworzyli restaurację, która na gastronomicznej mapie kraju zajmuje miejsce wyjątkowe. Położona w liczącej pięciuset mieszkańców nadodrzańskiej wsi Tawerna Kapitańska przyciąga swoją ofertą i atmosferą nie tylko rodzimych gości, ale także miłośników smakowych doznań z Niemiec, Szwajcarii, Włoch, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich!

 rs 2016 11e 28

Pomysł na biznes

W miejscu, gdzie znajduje się Tawerna Kapitańska, pierwotnie miał być dom jej właścicieli. Namówieni przez znajomych artystów, dla których zorganizowali jednorazową imprezę, postanowili jednak zaaranżować w obiekcie przestrzeń, w której osoby przypływające do pobliskiej mariny łódkami i statkami mogłyby coś zjeść. Najpierw był grill, potem Anna i Tomasz Strażyńscy w weekendy zaczęli organizować przyjęcia urodzinowe, komunijne i spotkania firmowe, a w 2015 r., gdy zrezygnowali z prowadzenia cateringu na planach filmowych, otworzyli restaurację à la carte. 

Konkurencja

Ścinawa Polska to licząca ok. 70 domów wieś położona na obrzeżach Oławy. I choć Anna i Tomasz Strażyńscy tworzyli restaurację z myślą o mieszkańcach tego miasta i jego okolic, to po czasie okazało się, że stanowią oni mniej niż pięć procent gości. Przeważająca większość klientów to przyjezdni z Opola, Katowic, Warszawy czy Wrocławia. I to w tym ostatnim można upatrywać ewentualnej konkurencji dla Tawerny Kapitańskiej. Warto podkreślić, że tak jak najlepsze lokale w stolicy Dolnego Śląska również koncept ze Ścinawy nie narzeka na brak gości z zagranicy, w tym także tych znanych, jak np. włoski piosenkarz Francesco Napoli.

Szef kuchni

Anna Strażyńska jako szef kuchni przez lata zdobywała doświadczenie wśród gwiazd filmu, telewizji i estrady. Artyści pokochali jej kulinarny kunszt i zachęcili do otwarcia restauracji, gdzie regularnie bywają. W jej daniach goście Tawerny Kapitańskiej odkryją zarówno smaki tradycyjne,...Rafał Skórski

Restauracja 3/2018, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail