Jakie korzyści odnosi hotelarz, akceptując płatności bezgotówkowe?
  
Jakie korzyści odnosi hotelarz, akceptując płatności bezgotówkowe?

2018-07-17

Akceptacja kart płatniczych to standard i trudno działać w branży hotelarskiej, nie oferując nowoczesnych rozwiązań. Goście są przyzwyczajeni do płacenia kartami i coraz częściej chcą regulować rachunki za pokój oraz oferowane w hotelu usługi kartą lub telefonem. Terminale płatnicze to liczne korzyści zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów.

 

Aby biznes hotelarski odpowiednio prosperował, warto wybrać dedykowane danej branży rozwiązania, unowocześniając w ten sposób oferowane usługi. Obsługa kart płatniczych to konieczność, ale trzeba wybrać odpowiedni terminal POS – praktyczny, niezawodny i gwarantujący bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Możliwość płacenia kartą oznacza swobodę i komfort, gdyż goście nie muszą dysponować gotówką ani szukać bankomatów. Polskie ePłatności specjalizują się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań płatniczych dopasowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców, szczególnie z branży hotelarskiej.

 

Akceptuj płatności w walucie karty płatniczej

Usługa DCC, popularna głównie wśród turystów europejskich, pozwala na dokonywanie płatności w walucie karty płatniczej. Oznacza to, że w momencie przeprowadzania transakcji na terminalu klient zna kurs wymiany i kwotę do zapłaty. Na terminalach Polskich ePłatności przyjmowane są płatności w aż 35 najpopularniejszych walutach.

Dzięki wdrożeniu DCC przedsiębiorca zyskuje dodatkowy przychód z niższej prowizji podczas realizacji płatności w walucie karty, a także zwiększa swoją atrakcyjność i zyskuje prestiż w oczach klientów. Warto też zauważyć, że przewalutowanie oferowane przez Polskie ePłatności jest zwykle korzystniejsze niż w banku.

Jeśli jednak klient nie zdecyduje się skorzystać z usługi DCC, przedsiębiorca nie zostanie obciążony kosztami przewalutowania, gdyż są one po stronie PeP.

 

Preautoryzacja przy rezerwacjach hotelowych

Preautoryzacja to usługa pozwalająca na zablokowanie środków na karcie płatniczej klienta do czasu realizacji zarezerwowanej przez niego usługi. Polega na czasowym zablokowaniu części środków na karcie płatniczej na podstawie danych podanych podczas rezerwacji. Przedsiębiorca może sprawdzić, czy karta jest aktualna, a także, czy są na niej wystarczające środki, aby uregulować rachunek za usługę. Usługa oferowana przez PEP niesie też korzyści dla klienta dzięki preautoryzacji w trybie rzeczywistym. Większość hoteli w przypadku rezygnacji z rezerwacji zwraca część środków – dzięki szybkim transferom oferowanym przez PeP środki wracają do klienta w momencie cofnięcia rezerwacji, czyli nie są kilku- lub kilkunastodniowo procesowane do zwrotu na konto posiadacza karty.

 

Inne korzyści z wprowadzenia terminala do biznesu hotelowego

Terminal w Twojej placówce to także narzędzie marketingowe. Wśród oferowanych przez PeP sposobów na promocję usług hotelowych znaleźć można kupony, które oprócz budowania lojalności klientów, stanowią element zarządzania ruchem w Twoim hotelu. Kupony na konkretne usługi są drukowane w czasie dokonywania płatności kartą. Mogą to być rabaty na przykład do spa lub restauracji w wybranych przez przedsiębiorcę dniach i godzinach. Na stronie internetowej PeP, w Strefie Klienta, można spersonalizować kupon oraz określić zasady wykorzystania go przez klienta. Jest też możliwość, aby indywidualnie zaprojektować wydruk z terminala i zamieścić na nim logo i wybrane treści marketingowe – zależnie od sezonu, pory roku czy okazji, np. świąt.

Terminale Polskich ePłatności oferują nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym terminale pracują bez zakłóceń nawet w sytuacji, gdy Internet nie działa płynnie. Jest to możliwe dzięki zainstalowanemu w terminalu zapasowemu modułowi do łączności GPRS, czyli przy wykorzystaniu łączności telefonii komórkowej. Ponadto PeP dysponuje własnym serwisem, nie korzystając z usług zewnętrznej firmy, co znacznie skraca czas obsługi. Fachowcy uczestniczą w szkoleniach, świetnie znają urządzenia i zapewniają ich sprawny serwis. Warto wspomnieć także o bezpłatnych szkoleniach dla pracowników hotelowych z obsługi terminali i produktów na terminalu prowadzonych przez serwis lub opiekuna.

 

Terminal w hotelu za darmo przez rok

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa i odebrać nawet trzy terminale płatnicze za darmo. Inicjatywa ta powstała z myślą o małych i średnich firmach, którym zależy na wysokiej jakości obsłudze i elastyczności. Celem akcji jest przekonanie właścicieli m.in. hoteli i pensjonatów do akceptowania płatności elektronicznych. W ramach programu przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie akceptowali kart, mogą przetestować terminale za darmo przez okres 12 miesięcy. Mają zagwarantowane zniesienie kosztów zarówno używania terminali, czyli dzierżawy i prowizji, a także instalacji terminala.

Więcej informacji: https://www.pep.pl/


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail