Piekielnie ostre papryczki chili w ofercie MAKRO
  
Piekielnie ostre papryczki chili w ofercie MAKRO

2018-07-27

Sieć hurtowni MAKRO Polska poszerzyła swoją ofertę papryczek chili o odmiany Trinidad Scorpion i Carolina Reaper – najostrzejsze papryki według Księgi Rekordów Guinnessa.

W MAKRO Polska znaleźć można szeroki wybór świeżych papryczek chili o różnych poziomach pikantności – od jalapeno, przez cayenne, habanero, Bird’s Eye (piri piri) i Naga Jolokia po nowości – Carolina Reaper i Trinidad Scorpion. Trzy ostatnie odmiany zostały wyróżnione jako najostrzejsze papryki chili na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa z odpowiednio 2007, 2011 i 2012 roku. Produkty mają szeroki wachlarz zastosowań – można je marynować, podawać jako dodatek do dań czy przygotowywać z nich sosy i salsy. Sprawdzą się w lokalach serwujących różne, nie tylko egzotyczne kuchnie, pomogą urozmaicić menu oraz zadowolić gości, którym zależy zarówno na ostrości, jak i na charakterystycznym smaku potraw nadawanym przez określone rodzaje papryk.

Papryczki swoją ostrość zawdzięczają związkowi zwanemu kapsaicyną, który oddziałuje na receptory bólowe wywołując uczucie pieczenia i ostrości. Kapsaicyna wspomaga trawienie i może być pomocna przy dietach odchudzających. Ostrość poszczególnych papryk można ocenić na podstawie scali Scoville’a, która określa ilość kapsaicyny w produkcie. Najostrzejsza w ofercie Carolina Reaper ma zawartość ponad 1,5 mln jednostek, Trinidad Scorpion – ponad 1,4 mln jednostek, a dla porównania jalapeno (najmniej pikantna z papryczek) – 3500 jednostek.

Papryki dostępne są w opakowaniach o gramaturach 50 g i 75 g oraz 2 kg na zamówienie klienta, pod marką Eat me, specjalizującą się w najwyższej jakości produktach egzotycznych.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail